Ana Sayfa > Haber > Bytecoin Hard Fork Planıyla Ayağa Kalkmaya Çalışıyor

Bytecoin Hard Fork Planıyla Ayağa Kalkmaya Çalışıyor

Bytecoin Hard Fork Planıyla Ayağa Kalkmaya Çalışıyor

Binance’de listendikten sonra %60 oranında değer kazanan Bytecoin, bir gece sonrasında sistemlerinde yaşanan problemden dolayı çevrimdışı olmuştu. Bytecoin ekibi yaptığı açıklamayla hard fork planını devreye sokacaklarını belirtti.

Ağda yaşanan çöküş nedeniyle iki gün çevrimdışı görünen Bytecoin için tekrar  ayağa kalkacak diye düşünen yatırımcıların bekledikleri olmadı. Bytecoin müthiş bir fırsat yakalamışken, ağ aşırı yüklenmeyi kaldırmadı ve yakaladıkları bu avantaj aniden dezavantaja dönüştü.

Yatırımcılar Bytecoin’in bir aldatmaca olduğunu ve Bytecoin’e karşı bir güven zedelenmesi yaşandığını vurguladı. Fakat yatırımcıların düşüncelerinin aksine, şebeke onarıldı ve hizmet yeniden başladı. Dolandırılan hiçkimse olmadı ve tüm varlıklar sahiplerine geri döndü.

Tüm bu yaşananların sonrasında Bytecoin % 6.38’lik bir düşüşle 0.0098 dolar seviyelerini gördü. Bytecoin şu an da oldukça zayıf bir performans sergiliyor. Bu yüzden, Bytecoin şimdi hard fork planını devreye sokmaya hazırlandıklarını açıkladı. Bytecoin ekibi bu hardfork’u attığı bir tweetle duyurdu:

“Planlarımızı gözden geçirdik ve “ihtiyatlı bir iyimser” stratejiden, “çok doğru” olana geçmeye karar verdik. Bu hard fork uygulandıktan sonra olabilecek herhangi bir olumsuzluktan kaçınmak için gerekli bir önlemdir. Özetle, 8-10 Mayıs tarihleri arasında yaşanan ağ gecikmelerini önlemek için alınan bir tedbirdir. Yazılımımızı herkes için daha istikrarlı ve güvenli bir noktaya getirmek istiyoruz.”

Şu anda, Bytecoin hard fork (sert farklılaşma) için bir tarih belirtmedi. Bytecoin’in bundan sonra değer kazanıp kaybedeceği de kestirilemiyor. Ama Bytecoin ekibinin böyle bir sıkıntıyı tekrar yaşamak istemediği ve bunun için gerekli önlemleri alacağı konusunda oldukça karalı oldukları kesin.

CryptoDaily

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir