Ana Sayfa > Haber > Cardano (ADA) CEO’su Gelecek Vadeden Projelerini Anlattı

Cardano (ADA) CEO’su Gelecek Vadeden Projelerini Anlattı

Cardano'nın CEO'su Gelecek Vadeden Projelerini Anlattı

Cardano’nun (ADA) CEO’su Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından takipçileri için bir video yayınladı. Hoskinson videoda ADA’nın son projelerinin amacından detaylarıyla bahsetti. Hoskinson videoda kullanıcıların merak ettiği son projeler olan akıllı sözleşmeler, Plutus, Prometheus ve yan zincir projeleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Hoskinson, videoda bahsettiği projelere son derece güvendiğini ve tamamen kullanıcı dostu bir platform olduklarının da altını çizerek, hedeflerinin Cardano’nun kullanıcı dostu yapısını tüm dünyaya ispat etmek olduğunu söyledi.

Prometheus

Hoskinson, kullanıcıların taşınabilir kodlara karşı yoğun ilgisi olduğunu düşünüyor. Prometheus’un da tarayıcı tabanlı cüzdan, yazılım cüzdanı ve bir komuta zinciri cüzdanı gibi araçları güçlendirmek için kullanılacak bir arka araç kutusu olacak şekilde tasarlandığını belirtiyor. Bunların gelecek gelişmeler serisindeki ilk yayınlar olduğunun da altını çiziyor.

Hoskinson konuşmasında Cardano’nun mobil cüzdanlar, taşınabilir cüzdanlar ve gömülü cihazların geliştirilmesi için bir ekip  kurduğunu da sözlerine ekledi. Bu çalışmalar için oluşturulan projenin adının ise “Prometheus Projesi” olduğunu belirtti. Projenin detaylarına da değinerek, bu projelere olan güvenini her fırsatta yeniledi. Projenin şirket bünyasinde yaklaşık üç aydır devam ettiğini belirten Hoskinson, sürümün Eylül ayı içerisinde kullanıcılarla buluşmasını planladıklarını da ekledi.

Plutus

Charles, Plutus sisteminin temel amacının verilerin birden çok platform arasında geçiş yapabilmesini sağlamak olduğunu belirtti. Bu bağlamda Cardano’nun şu an desteklediği IELE ve KEVM ile kendi ERC20 tarzı standardına sahip olduğunu belirtti.

Akıllı Sözleşme

Hoskinson IOHK’nın projelerini daha akıcı ve hızlı hale getirilmesi için akıllı sözleşme test ağının lansmanını gerçekleştirecek bir yönetici ile anlaştığını ve bu proje için yeni bir lider işe aldıklarını belirtti. Cardona’nın geniş kütüphanesi ve sistemsel avantajlarından dolayı Solidity’i kullandığını da belirten Hoskinson, bununla birlikte Solidity’nin hem IELE’yi hem de KEVM’i test etmek için kullanılacağını da ekledi.

Yan Zincirler

Hoskinson bazı merkezi zincirleri, izin verilen bir defter olarak platforma bağlayarak yan zincirleri gösterebileceğini düşünüyor. Buna gerekçe olarak, bazı kişilerin kodun birden çok kez test edilmesini isterken, bazı kurumların kodu ilk oluşturulduğu anda yayınlamak istemesini gösteriyor.

Hoskinson videoda kendi düşüncelerine de yer veriyor. Cardano’nun şu an mevcut piyasadaki rakip platformlara bakılarak en kullanıcı dostu platform olduğunu da sözlerine ekliyor. Bu çalışmaları bu gerçeği tüm dünyaya göstermek için oldukça ciddi ve titiz bir şekilde ilerlettiklerini belirtiyor.

Hoskinson’un projelere karşı oldukça inançlı olduğu aşikar. Biz de önümüzdeki süreçlerde Cardano’nun nasıl değişikliklerle karşımıza çıkacağına şahit olacağız. Hayata geçirilmeye çalışılan bu projeler doğrultusunda Cardano’nun gerçekten belirtildiği gibi en kullanıcı dostu platform olup olmadığını görmek için ise merakla bekliyor olacağız.

Cardano (ADA) Güncel Fiyatı

Cardano (ADA) son haftalardaki olumlu havayı kendisi açısından mükemmel kullandı. Özellikle Coinbase listesine gireceğinin duyurulması Cardano’yu Bitcoin karşısında güçlendirdi. Şu anda ADA 0,1692 dolardan işlem görüyor.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir