Ana Sayfa > Haber >  Cardano, Bitcoin ve Ethereum’un Yanlışlarını Düzeltti

 Cardano, Bitcoin ve Ethereum’un Yanlışlarını Düzeltti

Cardano ve ADA değer kazanıyor

Bitcoin’in finans sektöründe ortaya çıkışından bu yana çok fazla küresel sorun ortaya çıktı. Bu sorunlar doğrultusunda ise tüm dünyada yeni fikirler ve çözüm alanları ortaya çıktı. Dünyanın her yerinden geliştirici bu sorunlara çözüm bulabilmek için çalıştı ve ortaya farklı farklı fikirler çıktı. Bu doğrultuda kripto sektöründe ciddi şekilde fikirleri önemsenen kişiler de ortaya çıktı. Bu kişilerin fikirleri hep önemsendi ve yatırım yapacak yatırımcıların en çok takip ettiği isimler oldu. Bunlardan biri de hiç şüphesiz Cardano ve IOHK Vakfı’nın kurucusu Charles Hoskinson. Hoskinson dünya genelinde takip edilen ve fikirleri önemsenen en önemli kişilerden biri.

Cardano’nun Öyküsü: Bitcoin ve Ethereum’un Yanlışlarını Düzeltmeye Çalıştı

Cardano kripto sektöründe yeni sayılabilecek bir şirket. 2011 yılında Charles Hoskinson’un girişimiyle ortaya çıkan para birimi ADA her ne kadar iddialı bir isim tarafından ortaya çıkarılmış olsa da Bitcoin’in yanında küçük bir oyuncu olarak kalıyor. Bitcoin’in Proof of Work protokolü ve mekanizması en iddialı olandı. Ancak Bitcoin’in ağında yaşanan yüksek maliyet sorunu ve çeşitli ölçekleme sorunları nedeniyle sektör yeni bir isime ihtiyaç duydu.

Çeşitli teknolojik geliştirmeler yapıldı ve Ouroboros Proof of Stake protokolünü ortaya çıkardı. Sektörün en ünlü ikinci kripto para birimi olan Ethereum bile Proof of Stake protokolünü kullanmayı tercih etti. Proof of Stake birçok yönden daha verimli, güvenli çalışma ortamı ile dikkat çekti. Madenciliğin en önemli sorunlarından biri olan enerji maliyeti konusunda Proof of Stake daha düşük maliyet sunuyor. Tabi ki kripto para birimlerinin karşılaştığı birçok sorun var. Örnek verecek olursak ölçekleme, sürdürülebilirlik ve blok zinciri protokollerinin birlikte çalışabilirliği ilk başta akla gelen sorunlar. Cardano ise akıllı sözleşmelerin güvenliği ve dikkat çeken güvenlik katmanları barındırıyor. Katmanların olması ise işlemlerin güvenliğini önemli ölçüde arttırıyor. Cardano teknolojik olarak çok gelişmiş akıllı sözleşmelere imza attı. Tabi ki Ethereum’un da akıllı sözleşmelerin öncüsü olduğu unutulmamalı. Zaten Hoskinson Ethereum’un yaratılış sürecine bizzat dahil olmuştu. Hoskinson Ethereum’dan neden ayrıldığını bu hafta anlatmıştı.

Abra uygulaması Cardano’nun en son yaptığı hamle ise kullanıcıların ticaret ve yatırım yapabilmesi için Tron (TRX) ve BAT’ı listeledi. Abra ekibi kullanıcıların yoğun talebi doğrultusunda bunun gerçekleştirildiğini belirtti. Bu konuda ekip şu duyuruyu yaptı:

“Abra uygulamasına çeşitli paralar ve tokenler eklemek için kullanıcıları yoğun talebiyle karşılaştık. Bu doğrultuda hamleler atıyoruz ve kullanıcıların isteklerini ön planda tutuyoruz. Biz de ekip olarak bu para birimlerinin Abra’da listelenmesinden gerçekten heyecan duyuyoruz ve daha fazla yatırım seçeneği sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Son olarak ise dünyanın dört bir yanındaki ticaret hacminin önde gelen temsilcilerinden biri olan Bittrex, Cardano ve ZCash için kripto-resmi para alım satım çiftlerini sağlama kararı aldı. Bu haberi ise resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu:

“Bittrex daha fazla para çiftlerini katmayı planlıyor. 5 Eylül’de Cardano (ADA) ve Zcash (ZEC) için ABD doları piyasası başlatıyoruz.”

ethereumworldnews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir