Ana Sayfa > Haber > Cardano CEO’sundan Tron’a “Mantis Kullanın” Önerisi

Cardano CEO’sundan Tron’a “Mantis Kullanın” Önerisi

Cardano CEO'sundan Tron'a "Matris Kullanın" Önerisi

Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın geçtiğimiz gün Twitter üzerinden paylaştığı bir ileti oldukça dikkat çekti. Hoskinson paylaştığı iletide Tron topluluğunun, Ethereum Java yerine Mantis’i kullanması gerektiği yönünde bir öneride bulundu. Hoskinson’a Twitter üzerinden cevap veren Tron’un kurucusu Justin Sun, bu konuda ciddi şekilde düşüneceklerini belirtti ve olası bir ortaklığın mükemmel olacağı fikrinin akıllara gelmesine neden oldu.

Hoskinson: “Ethereum Java Yerine Mantis’i Kullanmalısınız!”

Hoskinson’un Justin Sun’a attığı ve özellikle Tron kullanıcılarını oldukça şaşırtan öneri ileti şu şekilde:

“@justinsuntron Erthereum Java kullanmak yerine, bizim Mantis sitemimizi kullanmalısınız. https://github.com/input-output-hk/mantis… kod çok daha iyi, güvenlik denetimi var ve bir DPoS tarzı protokoller için en uygun seçenek.”

Hoskinson’un iletisinden sonra takipçileri oldukça heyecanlandı. Bir takipçisi Hoskinson’a, böyle bir ortaklığın harika olacağını ve bunun için ciddi adımlar atılması gerektiğini vurguladı:

“Hey Charles, umuyorum bu bir şaka değildir. Bu iki ekibin birlikte çalışma fikrine bayıldım. IOHK ve Cardano bu proje sonunda müthiş bir güce kavuşabilir.”

Hoskinson paylaştığı iletiye gelen yorumları beğenmiş olacak ki takipçisini yanıtsız bırakmadı ve bu konuda şahsının ne kadar ciddi olduğunu vurguladı:

“Ben çok ciddiyim. Onlar Ethereum Java kullanmaktansa, Mantis’i kullansalar çok daha iyi olur.”

Hoskinson’a göre, Tron’un Ethereum java kullanıyor olması onlar için olumsuz bir adım ve Mantis’i kullanmaya başlamaları Tron için büyük bir avantaj olacak.

Justin Sun: “Teşekkürler! Tavsiyene Mutlaka Göz Atacağız”

Justin Sun ise Hoskinson’un attığı tweete yakalşık iki gün sonra cevap verdi.

“Tavsiyen için teşekkür ederim. En iyi Blockchain teknolojisini oluşturmak için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ve bu doğrultuda Mantis’e de göz atacağımızdan emin olabilirsin.”

Bu gelişmeler her iki tarafın takipçilerini de oldukça mutlu etti. Twitter’de yapılan yorumlar da böyle bir ortaklığın çok yerinde bir karar olacağını belirten iletiler paylaşıyor. Bununla birlikte Reddit bir paylaşımında olası bir ortaklık kararının alınmasının Tron için en iyi yol olacağına dikkat çekti.

Şuan Tron ekibi Blockchain teknolojisini geliştirme yönünde sıkı çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ethereum Virtual Machine ile uyumlu olan ve kendi sanal makine platformunu olan Business Union’u duyurmuştu. Tron yaptığı bu gelişmeyle ağlarda oluşabilecek olası hatalara ve açıklara karşı ekstra güvenlik önlemi almayı amaçlıyor. Ekip, Business Union ile güvenlik seviyesini arttırmak ve önemli bir soruna çözüm bulma düşüncesindeler. Özetle Tron’un şu anda görünen hedefi güvenlik önlemleri doğrultusunda diyebiliriz.

Mantis ise Tron ile birlikte çalışarak, Ethereum’a tam olarak rakip olabilecek seviyeye gelmek istiyor. Tabi henüz bu doğrultuda kesin bir karara varılmış değil. Resmi bir açıklama olmadığı için şu an sadece atılan iletileri yorumladığımızda, Hoskinson’un içinde bulunmak istediği ortaklık fikrini Tron’un kurusu Justin Sun, ekibi ile birlikte bir süre düşünecek gibi görünüyor.

ethereumworldnews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir