tr

Cardano Ürünü Emurgo Metaps+ ile Kore'ye Açılıyor

Cardano ürünü Emurgo ile Güney Koreli bir şirket olan Metaps+ arasında gerçekleşen anlaşma sonrası ADA 40000 mağazada geçerli olacak.

Emurgo nedir?

Cardano’nun bir yan projesi olan Emurgo uzun süredir uğraştığı bir amacına ulaşmak üzere. Emurgo ile Güney Kore’de 40.000’in üzerinde mağaza ile anlaşmalı olduğu söylenen Metaps+ aralarında yaptıkları bir anlaşma sayesinde artık anlaşmalı iş yerlerinde Cardano’nun kripto parası olan ADA geçerli olacak. Şu anda Bitcoin SV’nin de kotaya girmesinin ardından en değerli kripto para birimleri arasında 10. sıraya gerileyen Cardano bu gelişme ile değerini artırabilir.

Cardano Ürünü olan EMURGO Nedir?

Bu haber hem Blockchain dünyasında özellikle de Cardano topluluğunda büyük bir mutlulukla karşılandı. Peki on binlerce mağaza ile anlaşan Emurgo nedir ve hangi bağlamda Cardano ile ilişkilidir?

Cardano, IOHK (Inside Outsdie Hong Kong) grubuna bağlı bir markadır. IOHK Cardano markasını tüm ürünlerini içine ekleyebileceği bir internet protokolü olarak düşünüyor. Yani IOHK için Cardano adeta WWW protokolü gibi çalışmaktadır. Emurgo ise yine IOHK’ya bağlı ve grubun Blockchain’i yani bir nevi interneti gibi görev gören Cardano’nun ticari ve sosyal alanda daha geniş bir alana yayılması için uğraşan tümleşik bir kurumdur. Aslında bütün bu markalar Cardano’nun daha geniş bir kitleye ulaşabilmesi için çalışıyorlar.

Bu anlamda Cardano uzun zamandır Uzak Asya ile yakın bir temas içinde bulunuyordu. IOHK CEO’su ve hem BitShares’de daha sonra da Ethereum’un kuruluş aşamasında Vitalik Buterin ile birlikte çalışan Charles Hoskinson bu bölgede çalışmalarına yoğunluk verdi. Devlet yetkilileri ve iş adamları ile bir araya gelen CEO, bu bölgeyi blok zincir teknolojisi açısından ayrı bir yere koyuyor.

Kripto Paralar ve Uzak Asya’nın Rolü

Japonya, Singapur, Filipinler ve Güney Kore, kripto para piyasasının kalbi konumundalar. Dünyanın birçok bölgesinde kripto paralar sadece bir yatırım aracı olarak kullanılırken bu bölgede aktif olarak kullanılıyor. Bugün Binance’ın Twitter üzerinde yaptığı bir ankette katılımcıların neredeyse tamamı kripto paraları yatırım aracı olarak kullandıklarını itiraf ettiler. Fakat kripto paralar kullanılmadıkları anda değerlerini kaybediyorlar. Kripto para birimlerinin SEC gibi kurumlardan geçer oy alamamasının başlıca nedeni bu sektörde bir akışkanlığın bulunmaması. Bitcoin ve diğer kripto paraların günlük işlem hacmi yüksek gibi görünse de bu yüksek rakamlara ulaşan toplam işlem sayısı oldukça az.

Abone olun, haftalık bültenimiz e-postanıza gelsin

“” için 0 cevap

 1. grafiker dedi ki:

  yazı için teşekkürler. Xrapid güvenli mi acaba? size soruyorum @Coinmoz. teşekkürler

  • Coinmoz dedi ki:

   Selamlar, xRapid test aşamalarından başarıyla geçmiş olmasına rağmen henüz gerçek banka işlemlerinde “sürekliliği” ciddi bir testten geçmedi. Burada önemli olan konulardan biri süreklilik. Medyada dolanan saniye/işlem oranları hep kısa süreli testler sonucunda ortaya çıkan maksimum değer üzerinden hesaplanıyor. Ancak bu değerleri yarım saat ve üzerinde korumak henüz mümkün olmadı. Ancak xRapid yeni güncellemeler görecektir. Merkezi olmasına karşın Ripple piyasada uzun zaman var olacak gibi görünüyor.

 2. Etimesgut Mobilya dedi ki:

  Dragonchain mi daha güven Xrapid mi acaba bilgi verir misin Coinmoz ekibi?

Haber bültenine kaydolun, haftalık bültenimiz
e-postanıza gelsin
Sporbahis Giriş