Ana Sayfa > Haber > Casper Güncellemesi ile Beraber Ethereum Hareketlendi

Casper Güncellemesi ile Beraber Ethereum Hareketlendi

Casper Güncellemesi ile Beraber Ethereum Hareketlendi

Ethereum’un uzun zamandır beklenen Casper güncellemesi bu hafta başında geliştiriciler tarafından yayınlandı. Bu güncellemenin hemen ardından fiyatlarda hareketlenmeler başladı ve Ethereum’un değeri artış gösterdi.

CoinMarketCap’in verilerine göre güncelleme yayınlandıktan sonra Ethereum fiyatında %2’lik bir artış meydana geldi.Bu artışın nedeninin 8 Mayıs tarihinde yayınlanan Casper’ın ilk versiyonunun yayınlanması olduğu düşünülüyor.

Ölçeklendirilebilirlik Problemleri

Ethereum kendisini dağınık uygulamaların merkezi platformu olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ancak platformun ölçeklendirilebilirlik problemleri nedeniyle birçok geliştirici Stellar ya da NEO gibi alternatif platformları tercih ediyor. Ethereum blockchaininde Proof of Work (PoW) algoritması çalışıyor. Bu nedenle platformda küçük bir performans artışı için yüksek miktarda hesaplama gücü gerekiyor. Şu anda platformda saniyede 7 ile 15 arasında transfer gerçekleştirilebiliyor. NEO’da sie saniyedeki transfer sayısı 1000 TPS.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir