Ana Sayfa > Haber > Charles Hoskinson Son Cardano Güncellemelerini Değerlendirdi

Charles Hoskinson Son Cardano Güncellemelerini Değerlendirdi

Cardano 1.4 Güncellemesi Ekim'de

Ethereum’un ilk aşamalarında önemli görevler üstlenen Charles Hoskinson daha sonra Ethereum ekibindeki diğer kurucu ortaklarla fikir ayrılığına düşerek buradaki görevinden ayrılmıştı. Ardından kripto para sektöründe kalmaya devam etti ve yenilikçi fikirleri ile bazı kripto tutkunları tarafından üçüncü nesil olarak adlandırılan Cardano (ADA) protokolünü başlattı. ADA başladığı günden bugüne büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Hoskinson bunun için gerçekten büyük çaba harcıyor. Yayınladığı her videoda sürekli uçakta olduğundan yakınan Cardano’nun yaratıcısı son videosunda sisteme eklenen ve eklenecek olan yeni güncellemelerden bahsetti.

Hoskinson, bir süre sonra Cardano’nun yıl dönümünü kutlayacak olmanın heyecanını yaşadığını söyleyerek başladı yenilikleri anlatmaya. Yıl dönümü günü bir yıl boyunca platformda yaşanan tüm gelişmeleri anlatan yeni bir video daha çekeceğini de belirtti. Bu videoda Cardano’nun nasıl sıfırdan başlayıp çok kısa bir zaman içerisinde en değerli on kripto para birimi arasına girdiğine yer verecek.

Cardano 1.4 Güncellemesi Ekim Ayında Testlere Başlıyor

Cardano’nun önünde iki güncellenme bulunuyor. 1.3.1 ve 1.4 güncellemeleri. 1.4 güncellemesi çok geniş çaplı bir güncelleme olacak. Bu güncellemede depolama yöntemleri, şifreleme prosedürleri, cüzdan destekleri gibi çok önemli değişiklikler olacak. 1.3.1 güncellemesi ise bu ay içerisinde devreye girecek ve 1.3 sürümünde yer alan bazı eksiklikleri ve hataları düzenleme amacı ile yapılacak. 1.4 sürümü için testlerin devam ettiğine değinen CEO, 1.3.1 güncellemesinde eklenecek bazı özelliklerin otomatik olarak yeni sürüme de entegre olacağını söyledi. 1.4 güncellemesi Ekim ayında testlere başlayacak.

Hoskinson konuşması sırasında Ledger ile yaptıkları çalışmadan da bahsetti. Yeni güncellemeden sonra ADA kripto birimlerinin soğuk depolama aygıtlarında güvenle saklanabileceğini iletti. Aynı zamanda bu aygıtlarla uyumlu bir Chrome eklentisinin de şimdiden hazır olduğunu ve bu eklentinin birçok işlevi yerine getirebildiğinden bahsetti.

Daha sonra Marlowe teknolojisinin yaratılma sürecinden bahseden Hoskinson, akıllı kontratları dikkatli bir şekilde inceledikten sonra eksiklerini analiz edip yeni bir sistem yarattıklarından bahsetti. Finansal DSL sistemlerini de Cardano’ya ekleyeceklerini söyleyen Hoskinson bu sistemlerin uzun bir zamandır kullanıldığını ve oldukça güvenilir olduklarını sözlerine ekledi. Bitcoin birinci nesil olarak adlandırılırken, Ethereum gibi akıllı kontratları kullanan kripto para birimleri ikinci nesil olarak anılmaya başlandı. ADA bu teknolojiyi daha da geliştirerek üçüncü nesil kripto para serüvenini başlatıyor. Her ne kadar IOTA ve EOS da bu ayrımda farklı dallarda ikinci nesilden ayrılsalar da gelecek dönemde nasıl bir sınıflandırma yapılacağını zaman gösterecek.

Cardano Ayı Piyasasına Direnmeye Çalışıyor

Bir yandan bütün bu teknolojik gelişmeleri platforma eklemeye çalışan ADA ekibi bir yandan da kripto para borsasında ayakta kalmaya çalışıyor. İşlem hacmi olarak 2.144 Milyar dolarla 9. sırada yer alan Cardano Ocak ayında 1 dolara kadar yükselmişti. Buna rağmen şu anda çok uzun bir sürenin en düşük değerine geriledi ve 0.08 dolardan işlem görmeye başladı. Yeni bir boğa koşusu olması durumunda en hızlı koşması beklenen kripto para birimlerinden biri ADA olabilir.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir