Ana Sayfa > Haber > Charlie Lee Hakkında Çıkan Eleştirilere Yanıt Verdi

Charlie Lee Hakkında Çıkan Eleştirilere Yanıt Verdi

Charlie Lee Neden Litecoin Sattı

Son günlerde kripto para dünyasının en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi Charlie Lee. Doğal olarak kurucusu olduğu Litecoin de bu tartışmalar arasında kalıyor. Charlie Lee, kendi sahip olduğu Litecoin’leri boğa piyasasının zirve dönemlerinde satmasına rağmen Litecoin sahiplerine HODL (kripto paranızı tutun) demekle suçlanıyor.

Bir Bitcoin forku olan Litecoin 2011 yılında yani kripto paraların en erken dönemlerinde ortaya çıkmıştı. Charlie o dönemde Bitcoin ağında yer alan bazı sorunları çözeceğini düşündüğü değişikliklerle Litecoin’i kurmuştu. Bitcoin’in yaşadığı en büyük sorun olan ölçekleme sorununa geçici bazı çözümler öneriyordu. Bitcoin için on dakika olan iki blok arası süreyi 2.5 dakikaya indiriyor ve toplam kapasiteyi 84 milyona çıkarıyordu. Madencilik konusunda da dönemine göre oldukça yenilikçi çözümler bulan Lee büyük alkış toplamıştı. Ancak yeni madencilik ekipmanları ve yöntemlerinin çıkması ile Litecoin’in bu konuda da şu anda en iyi ağ olduğu söylenemez. Bu geçici çözümlere rağmen uygun transfer ücretleri sağlayabiliyor olması Litecoin’in piyasada bu kadar uzun süreler var olabilmesinin en önemli nedeni oldu.

Charlie Lee Boğa Piyasasında Kendi Varlıklarını Sattı

Charlie Lee ağı oluşturduğunda elde ettiği Litecoin’leri boğa piyasasında yani Litecoin zirveyi gördüğünde sattı ve bu satıştan önemli bir gelir elde etti. Ardından piyasa ayıların eline geçtiğinde elinde Litecoin olan insanlara coinlerinizi satmayın diyen ve HODL destekçisi olan Lee doğal olarak tartışmaların da ortasında kaldı. Her zaman bu paranın bir kısmını Litecoin için harcadığını ve sistemi geliştirmeye ve genişletmeye yönelik kararlar aldığını belirtiyor olsa da kripto dünyasında ona olan kızgınlık bir türlü dinmiyor.

Lee İddialara Twitter Üzerinden Cevap Verdi

Charlie Lee Litecoin’i bebeği gibi gördüğünü söylüyor. Bu yüzden de onun Litecoin sahibi olmasına gerek yokmuş. İşte Lee’nin medyada yer alan haberlere verdiği cevaplar:

Charlie Lee Twitter

1- Litecoin toplantısında sahip olduğum LTC’leri satmama neden olan motivasyonu açıkladım. Ancak kripto dünyasının başı boş medyası söylediklerimin bir parçasını alarak sansasyonel bir başlık atmış.

Litecoin Değerli Mi?

2 – Şakayla karışık satışı yapmamın iyi olduğunu aksi taktirde başka bir iş bulmam gerekeceğini ve Litecoin için tam zamanlı çalışamayacağımı belirttim (Litecoin Foundaiton’a yaptığım yardımdan bahsetmiyorum). Tabi bu haberci istediğini alıp bana saldırmak için tereddüt bile etmedi

3 – Litecoin birikimimi kar etmek için değil, fiyata odaklanacağıma işe odaklanmak için sattım. Bu ikisi her zaman aynı çizgide ilerlemiyor. Litecoin benim bebeğim ve onun başarılı olması için parasal bir teşvike ihtiyacım yok.

4 – Son olarak HODL’dan biraz bahsetmek istiyorum. Bitcointalk forumunda çıkan bu terim, piyasa değer kaybederken satış yapmaya karşı çıkan kullanıcılar tarafından ortaya atıldı. Hodl piyasa düşerken panik satışı yapmayın anlamına geliyor. Piyasa değer kazanırken satmak ile Hodl birbirine zıt kalıyor.

5 – Ayrıca bu makalede benim söylemediğim sahte alıntılara yer verilmiş. İnternette gördüğünüz her şeye inanmayın. Tüm gücümle Litecoin için çalışıyorum ve başarılı olmak için daha önce olduğundan daha fazla bağlanmış durumdayım.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir