Ana Sayfa > Haber > Çin Bağımsız Denetçilere Kripto Para Analizi Yaptıracak

Çin Bağımsız Denetçilere Kripto Para Analizi Yaptıracak

Çin Bağımsız Denetçilere Kripto Para Analizi Yaptıracak

11 Mayıs tarihinde Pekin’de düzenlenen konferansta Çin Hükümeti’nin kripto para ve blockchain projelerinin bağımsız şirketler tarafından yapılan analizinin aylık olarak paylaşılacağı duyuruldu.

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından yayınlanan iki basın bildirisine göre Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, NEO, QTUM, Ripple ve Zchash’in de dahil olduğu 28 kripto para cinsi denetlenecek. İlk rapor önümüzdeki bir kaç gün içerisinde yayınlanacak.

Bu araştırma blockchain teknolojilerinin gelişim seviyesini bilimsel yollarla arttırmak amacıyla yapılacak. Ayrıca yayınlanan raporlar hükümet için profesyonel danışmanlık veren şirketler, özel şirketler, araştırma enstitüleri ve teknoloji geliştiricileri tarafından kullanılacak. Hükümet analiz edilecek blockchainler için bazı kriterler belirledi. Bu kriterlere göre analizi yapılacak olan ağın bağımsız bir ana zinciri olması, açık kaynak kodlu olması, internet sitesinin olması ve geliştirici ekibinin ulaşılabilir olması gerekiyor.

Bu hafta başında Çin Hükümeti blockchain teknolojilerinde ulusal standartlar üzerinde çalışmaya başlamıştı. Geçtiğimiz ay ise yayınlanan bir makalede hükümetin denetim fonksiyonlarını geliştirmeye yönelik blockchain uygulamalarının araştırması yapıldığı açıklanmıştı. Geçen yılın Eylül ayından beri yapılan bu açıklamalar ülkenin blockchain ve kripto paraya olan yaklaşımının yumuşadığını gösteriyor. Daha öncesinde Çin Merkez Bankası yaptığı açıklama ile tüm dijital para arzlarına yasak getirmişti. Hükümetin blockchain teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda dünya lideri olmak istemesi kripto dünyaya yaklaşımını da değiştiriyor.

CCN

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir