Ana Sayfa > Haber > Çin’den Blockhain İnovasyonu Adımı

Çin’den Blockhain İnovasyonu Adımı

Çin'den Blockhain İnovasyonu Adımı

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı, Bilgi Endüstrisi Geliştirme Merkezi (CCID), yakın tarihli bir konferansta ilk aylık Küresel Kamu Zinciri Değerlendirme Endeksini açıkladı. Konferansta açıklanan kararlar doğrultusunda, Çin’de Blockhain teknolojisinin geliştirilmesi ve daha fazla benimsemenin planlandığı dikkat çekti.

Konferansa, Çin’in yazılım enstitüsünden Dr. Qian Liu, Çin Yazılım Test Merkezi’nden Dr. Tao Lv ve CCID Blockchain Araştırma Enstitüsü’nden Anlei Wei gibi önemli isimler katıldı.

Konferansta açıklanan veriler doğrultusunda, CCID’nin blok zinciri işletmelerine, devlet kurumlarına, teknoloji geliştiricilerine ve araştırma enstitülerine profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmayı ve böylece daha fazla blok zincirini benimsemenin yolunu açmayı planladığı anlaşılıyor.

Konferansta temsilciler, kamu zinciri ögelerini tanımlamak için nelerin gerekli olduğunu belirttiler:

  1. Bir uygulamanın kendi bağımsız ana zincirine sahip olması gerekir.
  2. Herhangi bir varlık, ağ üzerinde tam bir düğüm oluşturabilir ve çalıştırabilir olmalıdır.
  3. Bilginin kolayca izlendiği yayınlanmış bir blok araştırmacı olmalı.
  4. Açık kaynak kodunda çalışmalıdır.
  5. Birincil ekip üyelerinin kendi web sitesi üzerinden iletişim kurmaları kolay olmalıdır.

CCID’in web sitesi, resmi yayın platformu olarak hizmet verecek ve ilk Küresel Kamu Zinciri Değerlendirmesi raporu resmi olarak önümüzdeki hafta açıklanacak.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, 2008 yılında Çin’in sanayi dallarını ve bilgi sektörünü yönetmek için bir hükümet organı olarak kurulan bir kurumdur. Bakanlığın kuruluş amaçları arasında, Çin’in endüstriyel planlamasını, standartlarını ve politikalarını belirlemek, Çin’in iletişim alanında büyük ekipman ve inovasyon gelişimini teşvik etmek ve bu sistemler için gerekli korumayı aşılamak gibi önemli ilkeler bulunuyor.

CCID; akademi, endüstri ve devlet kurumlarında tanınmış uzmanlar tarafından küresel blockchain projelerinin detaylı incelemelerini sunmak için tasarlanmış bir platform olmakla birlikte, Çin hükümetine yazılım araştırması ve testi de sağlıyor. CCID, doğrudan Bakanlık bünyesinde hizmet veriyor. Kurum; Çin’deki bilgi endüstrilerini geliştirmeyi ve devam eden veri projelerini araştırma, değerlendirme ve sertifikalar sağlayarak devlet ve iş girişimleri arasındaki boşlukları kapatmayı amaçlıyor.

Bitcoinmagazine

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir