Ana Sayfa > Haber > Çin’in 3. En İyi Kripto Paralar Listesi Açıklandı | EOS 1. Sırada

Çin’in 3. En İyi Kripto Paralar Listesi Açıklandı | EOS 1. Sırada

En İyi Kripto Para EOS Bitcoin

Çin’in Bilgi Teknolojileri Geliştirme Merkezi (CCID) üçüncü kripto proje sıralamasını yayınladı. Projeler arasında EOS listenin en üst sırasında yer alırken ikinci sırayı Ethereum kaptı. Bitcoin ve Bitcoin Cash ise bir önceki ay yayınlanan sıralamaya göre hafif bir artış kaydederek üst sıraya çıkmayı başardılar.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığına bağlı Bilgi Teknolojileri Geliştirme Merkezi (CCID) geçtiğimiz hafta üçüncüsü yayınlanan kripto proje sıralamasını açıkladı. Yeni listeye ilk yayınlanan listeye göre 3 farklı proje daha eklendi ve şu an listede 31 kripto projesi bulunuyor.

Çin Bilgi Teknolojileri Geliştirme Merkezi 31 Kripto Projesinin Sıralamasını Açıkladı

Geliştirme Merkezi geçtiğimiz Mayıs ayında birinci kripto proje sıralamasını yayınlamıştı. Mayıs ayında yayınlanan listede 28 kripto projesi bulunuyordu. Haziran ayında listeye EOS ve Nebulas da eklendi ve toplamda 30 proje oldu. Bu ay ise listeye bir tane daha eklendi. Son eklenen Gxchain ile listede şu an 31 kripto projesi yer alıyor.

Listede yer alan 31 kripto projesinin en güncel halinde, EOS birinci sırada yer alıyor ve bunu ikinci sırada Ethereum takip ediyor. Bunların yanı sıra NEM listenin en alt sırasında yer alıyor. Bitcoin ise geçtiğimiz Haziran ayı listesinde 17. sırada yer alıyordu. Güncel lisede ise Bitcoin küçük bir yükseliş yaşayarak 17. sıradan 16. sıraya yükseldi. Bitcoin Cash ise önceki listede 28. sırada yer alıyordu. Güncel listede iyi bir yükseliş yaşayan Bitcoin Cash 28. sıradan 25. sıraya yükselmeyi başardı.

Listeye en son dahil edilen Gxchain ise listede 4. Sırada yer buldu. Gxchain web sitesine göre farklı platformlarda yayınlanan veri kaynakları arasında bir köprü olarak tasarlanmış ve güvenilir bir Çin Yuan’ı bağlantılı kripto para üzerine inşa edilen blok zinciri tabanlı merkezi olmayan veri alışverişi olarak hizmet veriyor.

Listenin son sırasında NEM yer alırken onun hemen üstünde ise sırasıyla Decred ve Hcash yer alıyor.

Listenin Sıralama Methodu

Teknoloji ve Bilgi Bakanlığına bağlı CCID’nin yayınladığı bu sıralama kamu zincirinin üç açıdan kapsamlı bir şekilde incelenmesi ve değerlendirilmesi üzerine hazırlandı. Liste temel teknoloji, teknolojinin uygulanması ve yenilikler üzerine kurulu olarak hazırlanıyor. Birçok teknik açıdan değerlendirilen projeler ayrı ayrı puanlanarak listeye ekleniyor. Listede temel teknik alt göstergeler açısından EOS en yüksek puanı aldı. Ethereum ise temel olarak halka açık zincirin kullanımı, cüzdan uygulaması, geliştirme yeteneği da dahil olmak üzere pratik uygulamaları desteklediği için listede ikinci sırada yer aldı. Ethereum ile ilgili Cena haber ajansı şunları yazdı:

“Ethereum yenilik değerlendirmesi, her bağlamda katkıda bulunanların sayısı, kod güncellemeleri ve kodları sahip olduğu etki de dahil olmak üzere kamu zinciri açık kaynak kodunda sürekli yeniliklere odaklanıyor.”

Bitcoin’in ise küresel etkisi ve yüksek inovasyon etkinliği açısından bu alanda birinci sırada olduğu belirtildi.

news.bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir