Ana Sayfa > Haber > Coinbase Reklamları Facebook’a Geri Döndü

Coinbase Reklamları Facebook’a Geri Döndü

Coinbase Reklamları Facebook'ta

Facebook reklam politikalarını dikkatlice inceledikten sonra platformunda kripto para ilişkili reklamların yayınlanmasına izin verdi. Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, reklam konusunda izin alan ilk firma oldu. Şirketin CEO’su Brian Armstrong bu duyuruyu kendi Twitter hesabından attığı bir tweet ile yaptı. 

Coinbase İçin Mükemmel Fırsat

Bu gelişme ile beraber Coinbase rakiplerine karşı önemli bir avantaj elde etmiş oldu. Facebook’un aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcısına erişme şansı yakalayan Coinbase’in karşısında büyük bir potansiyel bulunuyor. Bu karar aynı zamanda borsa için mükemmel bir zamanda geldi. Coinbase, geçtiğimiz günlerde bünyesine bir kaç yeni kripto parayı da ekleyeceğini duyurmuştu. 

Şirket aynı zamanda imajını yenileme konusunda da önemli adımlar atıyor. Şirketin yönetim kurulunda önemli değişiklikler oldu. Ayrıca Gdax platformu Coinbase Pro adıyla yeniden düzenlendi. Bunlara ek olarak şirket kurumsal yatırımlara yönelik olarak Coinbase Index Fund ve Coinbase Custody platformlarını da geliştiriyor. 

Facebook’un aldığı bu karar son derece önemli çünkü kripto paraların platformda yer alması finansal değişimlerde resmi bir kimlik kazandırıyor. Her ne kadar illegal işlerle ilişkili olarak düşünülse de kripto paraların sosyal medya platformunda yer alması topluluğa büyük bir yarar sağlayacak. 

Kripto para borsasının Facebook’ta reklam verme avantajına önemli ölçüde yatırım yapması bekleniyor çünkü Facebook’a şu anda kripto para ilişkili reklam verebilen başka birisi yok. Bu sene başında Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devleri kripto para ilişkili reklamları çeşitli sahtekarlıklar ve dolandırıcılıklar için kullanılmasından dolayı yasaklamıştı. Facebook’un yeniden kripto para reklamlarına izin verip vermeyeceği henüz belli değil ancak Coinbase ile doğru bir adım atıldı. 

Kripto Para Dünyası Gelişiyor

Bundan 9 yıl önce Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak hayatımıza girdiğinde pek çok insan bu yöntemin gelip geçici ve üstüne can sıkıcı olduğunu savunuyordu. Şimdi geldiğimiz noktada yaklaşık 1600 farklı kripto para, onlarca kripto para borsası ve bu yenilik karşısında fikirleri kolayca değişebilen bir kitle var. Çağın gereksinimlerine ve getirdiklerine ayak uydurmanın zorunluluğu bir yana kripto para birimleri ekonomide büyük bir değişim rüzgarının başlangıcını yapmış oldu. İnsanları, şirketleri kısacası ödeme yaparak ekonominin temelini oluşturanları bekleme, komisyon ödeme, güvenlik endişesi gibi pek çok kavramdan uzaklaştırmayı başardı. Bu noktada insanlar ve devletler çeşitli gelgitler yaşıyor olsalar da günün sonunda kripto para birimleri ile ekonominin bir araya gelmemesinin imkansız olduğu apaçık bir şekilde ortada. Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook bile kripto para borsaları konusunda ilk geri adımını attı. Bu geri adımla birlikte rüzgarın daha uzun süre kripto paralar ve blockchain teknolojilerinin istediği yönde eseceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yasaklar ortadan kalkarken her geçen gün devletlerinde bu alanda daha pozitif yorumlarını duyuyoruz. Bu durum daha uzun bir süre kripto para piyasalarının gündemimizde kalacağının bir göstergesi.

EthereumWorldNews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir