Ana Sayfa > Haber > Coincheck Monero, Dash ve Zcash’i Listeden Çıkarıyor

Coincheck Monero, Dash ve Zcash’i Listeden Çıkarıyor

Coincheck; Monero, Dash ve Zcash'i Listeden Çıkarıyor

Japon kripto para borsası Coincheck, gelecek ay gizlilik merkezli üç kripto para birimini (monero, dash ve zcash) listesinden çıkartacağını açıkladı.

Coincheck, iç kontrol sisteminin ciddi bir şekilde incelenmesi ve müşterileri daha iyi koruyan yeni bir yönetim stratejisinin bir parçası olarak bu kararın alındığı açıkladı. Ocak ayında yaşanan 530 milyon dolarlık NEM hacklenmesi olayı da bu kararın alınmasında etkili olduğu belirtildi. Önümüzdeki ay ise Augur’un tokeni REP’in listeden çıkarılacağı konuşuluyor.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), ülkede faaliyet gösteren kripto para ticareti işlem platformunu ruhsatlayan bir kurum olarak, bu kararın alınma için baskısı olduğu düşünülüyor. FSA’nın son zamanlarda listelerdeki kripto para birimleriyle daha yakından ilgilendiği ve denetimleri sıklaştırdığı konuşuluyor.

Kripto para tüccarlarının 18 Haziran’a kadar XRM, DASH, ZEC ve REP çekimlerini yapmaları gerekecek. Çekilmemiş olan paralar, piyasa fiyatından satılacak ve daha sonra JPY’ye dönüştürülerek müşteri hesaplarına yatırılacak.

ccn

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir