Ana Sayfa > Haber > CoinMarketCap BTC Sayfasında Karışıklığa Son Verdi

CoinMarketCap BTC Sayfasında Karışıklığa Son Verdi

CoinMarketCap BTC Sayfasında Karışıklığa Son Verdi

CoinMarketCap 6 Mayıs itibariyle müşterilerin karışıklık yaşamaması için Bitcoin.com web sitesini BTC sayfasından kaldırdı. Müşterilerin Bitcoin yerine BitcoinCash almaları gibi yanıltıcı bir durum oluşturabileceği sebebiyle bu kararın alındığı ortaya çıktı.

27 Nisan’da bir grup BTC kullanıcısı, Bitcoin.com üzerinden BTC yerine BHC almaları için kasten yanlış yönlendirildikleri iddiasıyla dava açmaya hazırlandıklarını duyurmak ve dava açmak için gerekli parayı toplamak için bir site oluşturdular. Ancak, yeterli parayı toplayamadıkları için davayı açamayacaklarını duyurarak bağışlanan paralar iade edildi. Yaşanan bu gelişmeler üzerine daha fazla kullanıcının zarar görmemesi için CoinMarketCap, Bitcoin.com sitesini web sitesinden kaldırdı.

Yeni başlayan kullanıcıların da benzer sorunlar yaşamaması ve bir güven sorunun oluşmaması için site ekibinin böyle bir karar aldığı anlaşılıyor. Sitenin bu hamlesinin, kullanıcı güvenliği için oldukça yerinde bir karar olduğu belirtiliyor.

Tüm bunların yanında, Bitcoin.com’un CEO’su, hala Twitter’da Bitcoin Cash’in Bitcoin Core’den “daha iyi bir para birimi” olduğu yönündeki iddialarına devam ediyor.

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir