Ana Sayfa > Kripto Para Cüzdan İncelemeleri > Coinomi Cüzdan İncelemesi

Coinomi Cüzdan İncelemesi

Coinomi Cüzdan İncelemesi

Coinomi, Android ve iOS’ta kullanılabilen döviz fonksiyonlu bir kripto para cüzdanıdır. Coinomi sadece güvenliğe değil, aynı zamanda gizliliğe de odaklanmaktadır. Ayrıca birçok farklı kripto para arasında değişime neredeyse anında olanak sağlamaktadır. Kurulumu kolay olduğu için ve cüzdanı kurmak sadece birkaç dakika sürdüğü için kripto para hayranlarına kripto paralarını saklamaları için harika bir yol sunmaktadır.

Coinomi ile kullanıcılar, kayıt işlemi olmadığı için sinir bozucu KYC düzenlemeleriyle uğraşmadan bitcoin, altcoin ve tokenları saklayabilir ve değiştirebilir. 270’den fazla altcoin desteği ve ileriki gelişme planlarıyla Coinomi, piyasadaki en güçlü çoklu coin cüzdanlarından biridir. Başka çoklu coin cüzdanları olmasına rağmen Coinomi, müthiş bir kolaylık, güvenlik sağlamakta ve bütün özellikleri ücretsiz olarak sağlamaktadır.

Diğer Kullanıcıların Coinomi Yorumları

Reddit’teki bir gönderi, “Yüz binlerce mutlu kullanıcıya” sahip olduklarını ve “aşağı yukarı 2014 yılından beri var olup telefon tabanlı cüzdanlarının hacklenmediği veya tehlikeli bir durum oluşmadığını” iddia etmekte, Coinomi temsilcilerinin çok duyarlı olduklarını belirtmektedir. Servisleri hakkında hiç olumsuz bir söylem olmadığı için kullanıcılara göre de durum öyle gibi görünüyor.

Şimdilerde Coinomi, fiat kurları, debit veya kredi kartlarını kabul etmemektedir. Diğer bir deyişle kullanıcılara fiat ile kripto para alanına girmesine izin veren Coinbase gibi hareket etmiyorlar. Ancak desteklenen tüm kripto paralar kripto para alım, satım ve elinde tutma sürecinin karmaşıklığını basitleştirerek gönderilebilmekte veya tahsil edebilmektedir.

Coinomi Cüzdan Yükleme

Coinomi Açık Kaynak Değildir

Kripto para ile ilgilenen çoğu kişi, öyle yapmaları gerektiği için açık kaynak yazılımlarından yana tercihlerini kullanmaktadır. Coinomi, kodlarını incelemesi için herkese izin vererek açık kaynak yazılım hareketinin bir parçası oldu. Emsal değerlendirmeyle herhangi bir gizli kod ve kötü amaçlı modül veya kötüye kullanım kolayca saptanabilmektedir. Bu, kullanıcıların gizlice Coinomi’den veya üçüncü taraflardan yararlanan herhangi bir kötü amaçlı unsura maruz kalmamalarını sağlamaktadır.

Ancak yaklaşık bir yıl önce Coinomi’nin, projelerinde kapalı kaynak olma yolunda harekete geçtiği görünmekte. Bu durum, kodlarının iyi veya kötü amaçlı olduğunu söyleyebileceğimiz anlamına gelmiyor, fakat açık kaynaklarla olduğu gibi aynı oranda koruma veya şeffaflık olmayacağı anlamına geliyor.

Coinomi Benzeri Olmayan bir Gizlilik Sunar

Coinomi kullanıcı tabanının devamlı olarak büyümesinin en büyük sebebi hizmetleriyle beraber sundukları geliştirilmiş gizliliktir. Kripto parası olan çoğu kişi her şeyden önce gizliliğe önem verdiği için Coinominin herhangi bir kişisel bilgi toplamadığı ve meraklı gözleri, harcama alışkanlıklarından veya işlemlerinden veri toplamalarına karşı önlemek için kullanıcıların IP adreslerini gizlediği bilinmelidir.

Basitçe söylemek gerekirse Coinomi, kullanıcıları hakkında bilgileri hükümetlere veya üçüncü taraflara vermez ki bu durum kripto para dünyasına dahil olan neredeyse herkesin en önemli kaygısı olan bir konudur.

Kripto para cüzdanıyla ilgili herhangi birisinin bir numaralı korkusu başkalarının buna kolayca erişip erişemeyeceğidir. Coinomi ile telefona erişimi yetkilendirmeyen kişilerin döviz işlemleri uygulamak veya para çekmek için şifreye ihtiyaçları vardır ve bu sebeple hala içindeki paraya erişememekteler.

Buna ek olarak, kullanıcılara telefonlarını kaybetmelerine karşı başka cihazdan cüzdanlarını tekrar açabilecekleri bir şifre kurtarma parolası sağlanmaktadır. Her hangi bir durumda hesaba saldıran kişi şifreye veya şifre kurtarma parolasına sahip olmadığı sürece giriş yapabilmesi için zayıf bir nokta yoktur.

Özel Anahtarlar Cep Telefonunuzda Saklanır

Sıkça sorulan diğer bir soru ise özel anahtar yapmak zorunlu mudur? Hatta daha spesifik bir soru ise özel anahtarlar nerede saklanır? Coinomi web sitesindeki sık sorulan sorular bölümüne göre bu, bir telefon tabanlı uygulama olduğu için ve Coinomi’nin sunucularında bulunmadığı için özel anahtar, kullanıcının cihazında kalır. Bu sebeple Coinomi’yi hacklemeye çalışmak tamamen boşa zaman kaybıdır.

Coinomi HD cüzdan olarak bilinen şeydir. Bu, cüdanı ilk kurduğunuzda yedekleme görevini görecek kurtarma anahtarı edineceğiniz anlamına gelir. Bunu güvenli ve gizli bir yere not aldığınızdan emin olun.

Telefonumu Kaybedersem Ne Olur – Coinlerim Gider mi?

Genellikle telefonların sonu parçalanma, kaybolma veya çalınmadır. Telefonun çalınma durumunda hırsız şifreyi bilmiyorsa Coinomi cüzdanındaki veya döviz kurlarındaki fonları çalamaz. Her hangi bir durumda Coinomi kullanıcıları kurtarma anahtarı kullanarak başka bir telefona cüzdanlarını kolayca ekleyebilirler.

Coinomi Cüzdan Bakiye

Coinomi Neredeyse Anlık Kura Olanak Sağlar

Coinomi direkt olarak ShapeShift ile ortaktır. Bu sebeple hızlı ve o anlık olarak kriptoları değiştirmek çok basittir. İşin aslı geleneksel değişimlerle ve onlarla ilgili güvenlik sorunlarıyla uğraşmak istemeyen herkes ShapeShiff kullanmayı düşünmektedir. ShapeShift ile coinleri değiştirmek gerçekten çok kolaydır. Buna ek olarak Coinomi kriptoları değiştirmeyi çok kolay ve hızlı hale getirmenin yanında ek bir ücret de kesmez.

Hangi Coinler ve Tokenlar Coinomi Uygulamasında Değiştirilebilir?

Önceden de bahsettiğimiz gibi Coinomi’de 270’den fazla kripto para takas edilebilir. Ayrıca bitcoin (SEGWIT, USAF ve BIP148 desteklidir), altcoinler ve ether tokenları da takas edilebilmektedir. Kısacası neredeyse bütün coin ve tokenlar Coinomi’ye eklenebilir, bu yüzden gözünüz düzenli olarak tabana yeni eklenen birimlerde olsun.

Coinomi Kullanıcı Dostudur

Kripto yaygın hale geldikçe, sanayide sivrilmek isteyen herhangi bir uygulamanın yapması gereken şey de daha fazla kullanıcı dostu olmaya çalışmaktır. Coinomi, neredeyse herkesin anlayabileceği güzel bir arayüze sahiptir. Coin değiştirme ve cüzdana başka coin ekleme gibi birkaç seçeneği vardır. Yapmanız gereken birkaç tıkla giriş yapmaktır. Bu noktada kripto para deneyiminin herhangi bir seviyesindeki kullanıcılar coinlerin giriş çıkışını çaba sarf etmeden değiştirebilirler. Kısacası komut satırı idaresi Coinomi kullanmak için gerekli değildir.

Coinomi Uygulamasını Yükleme

Coinomi Android ve iOS uygulama mağazalarından indirilerek kullanılabiliyor.

Coinomiyi kurmak çok kolay.

Yeni cüzdan yaratma seçeneğine tıklayın. Kullanıcılara bu noktada kurtarma anahtar parolası verilecektir. Bu anahtar parolanın bir kopyasını kağıda not alın. Hatta en iyisi birkaç kağıda not alın ve tamamen güvenli olduğundan emin olduğunuz bir yere saklayın. Bu kurtarma anahtarını kimseyle paylaşmayın, çünkü bu ana anahtar herhangi bir Android cihazdan Coinomi cüzdanına girmek için. Herhangi biri telefonunu kaybetse bile bu anahtar parolasıyla cüzdanına erişebilir.

Şifre kurtarma parolasını kaydettikten sonra kullanıcının doğrulaması istenecek.

Sonrasında kullanıcıdan şifre istenecek. Bütün şifreler için çeşitli sayı, harf ve sembol kullanımı olmalıdır ve şifre ne kadar uzun olursa o kadar iyi olacaktır. Çoğu uzman en az 8 karakterlik şifre önerse de ne kadar uzun olursa o kadar güvenli olur.

Sonraki adımda kullanıcıdan cüzdanlarında görüntülemek istedikleri kripto parayı seçmeleri istenmektedir.

Bu işlemden sonra kullanıcılar yasal uyarıları onaylamalıdır.

Hepsi bu kadar!

Bu noktada kullanıcılar özgürce coin alım satımı yapabilir ve cüzdanlarına tam erişim sağlayabilir. Bütün bu işlemler gerçekten de 3 dakika sürmekte.

Coinomi Para Değişimi

Aklınızda Tutmanız Gereken Önemli Güvenlik Konuları

Neredeyse bütün uygulamalarda olduğu gibi yaşanan başarısızlıklar insanların hatalarından kaynaklıdır. Coinomi uygulaması güvenliğe önem verilerek yapıldığı için herhangi bir güvenlik sorunu doğrudan kullanıcıya dayanacaktır:

Şifrenizi veya kurtarma anahtarınızı kimseye vermeyin.

Daha yüksek güvenlik için Coinomi kullanırken her zaman en yeni Android versiyonunu güncelleyin.

Her ne olursa olsun cüzdana erişim sağlayabilmek için kurtarma parola anahtarınızı güvenli yerlerde saklayın.

Sonuç

Konu bitcoin ve altcoinlerin kamu tarafından kabullenilmesine geldiğinde Coinomi cüzdanının eşsiz güvenliği ve kullanıcı dostluğu, puzzleın bir parçasıdır. Yeni kullanıcılar genellikle hem alım hem de satım tarafından numaraların sıçrayıp durduğu tipik kurlar üzerinden rahatça alım satım yapamamaktadır. Fakat Shapeshift vasıtasıyla alım satım yapma süreci son derece basitleştirmektedir. Herkes, ileri kullanıcılar bile Coinomi cüzdanı kullanımının faydalarını büyük ihtimalle görecektir.

Coinomi hakkındaki tek endişe artık açık kaynak olmamasıdır. Ancak başka açık kaynak olmayan birçok harika cüzdan vardır (örn. Exodus ve Jaxx).

Eğer sizin de bu Coinomi cüzdan incelemesi hakkında söylemek istedikleriniz, incelemeye eklemek istedikleriniz ve diğer okurlarla paylaşmak istediğiniz Coinomi kullanıcı yorumları varsa aşağıdan gönderebilirsiniz.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir