Ana Sayfa > Haber > Coinone’ın RippleNet’e Katılması Yeni Dedikodulara Neden Oldu

Coinone’ın RippleNet’e Katılması Yeni Dedikodulara Neden Oldu

Coinone’ın RippleNet’e Katılması Yeni Dedikodulara Neden Oldu

Ripple tarafından yapılan açıklama ile bir Coinone girişimi olan Coinone Transfer’in resmen RippleNet’e dahil olduğu duyuruldu. Coinone Transfer, Ripple’ın giderek popüler hale gelen ülkelerarası ödeme için blockchain çözümü olan xCurrent’i kullanacak

Kore’nin en büyük dijital varlık borsası olan Coinone, ülkede RippleNet’i kullanan ilk kuruluş olacak. Coinone üzerinden günlük 97 milyon$ değerinde transfer gerçekleştiriliyor. Bu işlemler artık xCurrent üzerinden gerçekleştirilecek.

Ripple tarafından da belirtildiği gibi Coinone, DAYLI Financial Group’un bir parçası. DAYLI’nin şirketlerinden birisi olan DAYLI Intelligence daha önce SBI Riplle Asia ile bir işbirliğine adım atmıştı. Bu işbirliği ile dünyanın en büyük üçüncü kripto parasının blockchain teknolojilerini Kore marketine açmanın önü açılmış oldu.

Coinone Transfer, Haziran ayında xCurrent tabanlı Cross isimli havale servisini hizmete sokacak. Cross ile birlikte Coinone, Koreli müşterilerine diğer Güney Asya ülkelerine düşük komisyonlu havale hizmeti sunacak. xCurrent ile bu transferler hızlı, şeffaf ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirilecek. Bu durum Ripple’in projelerinin çok merkezi ancak çok az kullanışlı olduğunu ve Ripple’ın özel bir merkez bankası kurmaya çalıştığı dedikodularını ortaya çıkardı.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir