Ana Sayfa > Haber > Consensus 2018’de Bitcoin Protestosu

Consensus 2018’de Bitcoin Protestosu

New York’da düzenlenen Consensus 2018 zirvesi oldukça renkli protestolara da sahne oluyor. Zirvenin yapıldığı sırada www.BankerAgainistBitcoin.org grubu, sokaklarda “Bitcoin’e karşı Bankacılar” olarak protesto düzenledi.

Kripto paralar ve Blockhain teknolojisi için oldukça önemli bir etkinlik olan Consensus 2018 başladı. Consensus 2018, 16 Mayıs’a kadar devam edecek. New York Midtown’da düzenlenen etkinlik, 3 gün sürecek. Etkinlikte 200’den fazla konuşmacı ve farklı sektörlerden 4.000’nin üstünde katılımcı yer alıyor. Girişimciler, finans kurumları, kurumsal teknoloji liderleri gibi çeşitli üyelerin katıldığı etkinlikte, kripto para birimleri ve Blockhain teknolojisi için gerekli olan konular tartışılacak.

Hey, hey, Ho, ho. Blockhain Gitmeli!

Etkinlik devam ederken, sokaklarda renkli görüntüler göze çarpıyordu. Bir grup gösterici çeşitli pankartlar açarak etkinliği ve Bitcoini protesto ediyorlar. Gösteri, “Bitcoin’e Karşı Bankacılar” hareketi olarak göze çarpıyor. Gösteri ekibinin anlatmaya çalıştıkları ise, ilerleyen Blockhain teknolojisinin önümüzdeki yıllarda oluşturacağı tehdite karşı bir farkındalık yaratmak. Bununla birlikte göstericiler  “Bu bir balon.” ve “Bedava Jamie Dimon” gibi pankartlar taşıyorlar. Bazı pankartlarda ise “Hey, hey, ho, ho. Blockhain gitmeli.” yazısı yer aldı.

Grubun web sitesi üzerinden ise şunlar yayınlandı:

“Yapılan protesto, zamanın değiştiğini anlamayan endüstri ve şirketlere ne olacağını temsil ediyor. Onlarca yıldır gelişimleri için tartışmayan endüstriler, yakında tekellerin kaydığını görmeye başlayacaklar. Rekabet eksikliğinden doğan tüketici tacizi sona erdi. En büyük rakip bankaların bu zamana kadar karşılaştığı bir şirket ya da organizasyon değil, merkezi olmayan bir teknolojidir.”

Grubun yaptığı ilk eylem bu değil. Daha önce gerçekleşen Miami Bitcoin konferansı sırasında grup, Jaime Dimon’un eleştirilerini yayınladı.

Konferansın sosyal medya raporları yüksek katılım oranlarına işaret ediyor. Şu ana kadarki zirvenin öne çıkanlarından biri de Fred Smith’in Blockchain hakkındaki yorumları oldu. Milyarder FedEx başkanı şunları söyledi:

“Blockchain, bildiğimiz gibi lojistiği tamamen değiştirme yeteneğine sahiptir.”

Öte yandan St. Louis Federal Rezerv Başkanı, James Bullard, St. Louis Federal Rezerv Başkanı şöyle dedi:

“Kripto paralar önemli bir sorunun çözümünde yanlış yönde zorlanıyor olabilir.”

bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir