Ana Sayfa > Haber > Dikkat Çeken İddia: Ethereum Classic’in Değeri %338 Artacak

Dikkat Çeken İddia: Ethereum Classic’in Değeri %338 Artacak

Dikkat Çeken İddia: Ethereum Classic'in Değeri %338 Artacak

Kripto analizlerinin paylaşıldığı bir internet sitesinde Ethereum Classic ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Paylaşımda çok cesur bir iddiada bulunduklarının farkında olduklarını belirten analizciler, Ethereum Classic’in %338 değer kazanarak, 66.80 dolar civarlarında değer göreceğini belirtti.

Yazıda, bu iddianın ortaya atılmasında iki temel sebep ve bu sebepleri doğrulayan iki kanıt olduğu belirtildi. İlk sebep olarak Ethereum Classsic’in dünyaca ünlü kripto borsası Coinbase’de listelenmek üzere olmasının önemi vurgulandı. Ethereum Classic’in, Coinbase’de listelendikten sonra fiyatında normal olarak bir artış olacağı ve söz konusu kripto paranın piyasa değerinin ani bir artış yaşayacağı belirtildi. Coinbase’de listelenmeyi başaran kripto paraların, kullanıcılar tarafından her zaman heyecanla karşılandığı ve aynı zamanda kripto paralar için de büyük etkilere sahip olduğu düşünülüyor.

İkinci kanıt olarak ise, Ethereum Classic’in oluşumundan itibaren, son bir yılda olumlu bir ivme kazandığı vurgulandı. Bununla birlikte tarihsel sürecinde önemli sayılacak artışlar yaşadığı ve bu doğrultuda yine böyle bir artış yaşamasının muhtemel olduğu vurgulandı. Genel olarak tüm kripto para piyasasındaki dalgalanmaların bu artışta etkili olacağı ve Ethereum Classic’in %338 oranında artış yaşaması için gerekli olan pazar ortamının hazır olduğu düşünülüyor.

Ethereum Classic’in Tarihsel Sürecine Bakarak Bu Orana Ulaştık

Gün itibariyle Ethereum Classic %10.63 oranında bir değer kazandı ve şu an 15.23 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum Classic’in, Coinbase’de listelenmesiyle bu artışın %338 oranını göreceği ve bu rakama göre 66,80 dolar seviyelerine ulaşacağı iddia ediliyor.

Ethereum Classic’in geçmişini incelediğimizde, dört büyük artış yaşadığını net olarak görebiliyoruz. İlk olarak 2,60 dolar seviyelerinde işlem görürken, 23,0 dolara yükseldiğini görebiliyoruz. Bu yaklaşık %748’lik bir artış anlamına geliyor. Bu değerin ardından, 10 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum Classic yüzde 330’luk bir artış yaşayarak 43.0 dolar seviyelerinde işlem görmeye başlamıştı. Üçüncüsü ise 17 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum Classic yüzde 147’lik bir kazançla 42.0 dolar seviyelerinde işlem görmüştü. Son olarak 13.00 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum Classic %92‘lik bir artışla 25 dolar seviyelerinde işlem görmeye başlamıştı.

İddia sahibi analizciler, Ethereum Classic’in tarihsel süreci içerisinde yaşadığı keskin artışların yüzdesinin ortalamasını aldıklarının altını çizdi. Bu ortalamalar sonucu %338 oranına ulaştıklarını ve iddialarında bu oranın en mantıklı oran olduğunu belirtiyorlar.

Tabi ki bunu bir yatırım tavsiyesi olarak görmemelisiniz. Bu hesaplamalarla analizciler Ethereum Classic’in yükselme potansiyeline sahip olduğunu göstermeyi amaçlıyorlar. Kripto para sektöründe neredeyse hiçbir kripto paranın seyrini net olarak tahmin edemezseniz. Bu yüzden yatırım yapmak istediğiniz kripto paranın süreç içerisindeki seyrini, öncelikle kendi araştırmalarınızı yaparak gözlemlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Dünya genelinde yükselişte olan kripto para sektörü için fazlaca analizler yapılmaktadır ve bunların birçoğu elbette yararlı olabilir. Fakat bu süreci en doğru şekilde değerlendirmek ve gözlemlemek, kripto sektöründe yatırım yapmanın en önemli aşamasıdır.

cryptodaily

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir