Ana Sayfa > Haber > Dow Jones Medya Grubu BAT İçin Kolları Sıvadı

Dow Jones Medya Grubu BAT İçin Kolları Sıvadı

Brave BAT Reklam Sistemi

Himayesinde Coca Cola, McDonald’s, General Motors, IBM, American Express ve daha bir çok dev kuruluşu barındıran ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük borsa endekslerinden biri olan Dow’un medya grubu, reklamcılık sektörünü baştan aşağı değiştirmeyi düşünen, Javascript, Mozilla ve Firefox’un yaratıcısı Brian Eich tarafından kurulan Brave Software ile ortak çalışma kararı aldı. Bilindiği gibi Brave Tarayıcısı, Basic Attantion token (BAT) ismi verilen kripto para ile çalışacak, reklam verenin ve reklamlara maruz kalanların aynı anda kazanacağı bir sistem geliştirdiğini duyurmuştu. Bu sistem Ethereum’un blok zinciri olan ERC-20 açık kodunu kullanıyor.

Dow Jones Media Group tarafından yapılan bir açıklamada, Grubun Brave Software ile ortaklaşa çalışarak bu dijital reklam parası BAT’ı test etme kararı aldıkları duyuruldu. 18 Nisan’da yapılan ortak bir açıklamada birlikte çalışma kararı alan iki şirket böylelikle bu yeni teknolojiyi en üst seviyeden test etme imkanı bulacak. Birbirinden ünlü ve dünya çapında saygın kuruluşlara hizmet eden Dow’un temsil ettiği markalar arasında Wall Street Journal ve MarketWatch da bulunuyor.

Brave tarayıcısını ortaya çıkaran Brendan Eich daha önce de dev yeniliklere imza atmıştı Bunlardan en önde geleni hiç kuşkusuz JavaScript sayılabilir. Yeniliklerine ve bilişim sektörüne katkılarına devam eden Eich ardından dünyaca ünlü Firefo ve Mozilla tarayıcılarının da kurucu ortağı oldu. Brave Software tarafından kurulan ekipte daha önce Yahoo’da, Netscape’te, Evernote’da ve daha bir çok dev projede yer almış deneyimli yazılımcılar bulunuyor. Hedeflerinde reklamcılığı, reklam verenler, yayımcılar ve reklam sunulan son kullanıcılar için daha verimli hale getirmek var. Reklamların izlenmesi için son kullanıcıya da ödeme yapacak olan sistem, hızla eski sistemin yerini alacağa benziyor. Bu şekilde reklam sahteciliğinin ve dolandırıcılığının da önüne geçilebileceği konuşuluyor.

Bu hedefte Brave ile birlikte hareket etme kararı alan Dow Jones’un bu adımı finansal güç merkezleri tarafından yankıyla karşılandı. Barron’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Daniel Bernard:

“Brave ile olan ortaklığımız Dow Jones Medya Grubu için heyecan verici ve yenilikçi bir adımdır. Küresel dijital yayıncılar olarak, kaliteli müşteri deneyimleri oluşturmak için kullanılabilecek yeni ve yaratıcı teknolojileri hız kesmeden araştırmanın önemli olduğuna inanıyoruz.”

Ortaklığın ardından Brave tarayıcısının kullanıcılarını da bazı ödüller beklediği duyuruldu. Bunlardan bazıları şu şekilde açıklandı. Barron.com sitesine premium üyelik, karşılaşılan reklam üzerinden para kazanma imkanı, MarketWatch için üyelik imkanı.

Eich, “Brave ve Basic Attantion token aracılığı ile Brave kullanıcılarına daha üstün içerikler sunmak için Dow Jones Medya Grubu ile iş birliği yapmak bizim için heyecan verici. Son sürümümüz, kullanıcıları ve yayıncıları gizlilikten taviz vermeden birbirine bağlıyor. Kullanıcılarımızı ayrıca Barron ve MarketWatch’un premium bültenlerinin keyfini çıkarmaya davet ediyoruz. ”

Ortaklık, projenin yol haritası bakımından hayati önem teşkil ediyor. Mart ayı ortasında da Washington Post, sertifikalı bir yayıncı olarak BAT’ı kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu.

bitcoinmagazine

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir