Ana Sayfa > Nedir? > En Çok Kullanılan 10+ Kripto Para Borsası

En Çok Kullanılan 10+ Kripto Para Borsası

Binance Malta'da Kripto Para Takasına Başlıyor

En İyi 10+ Kripto Para Borsa Sitesi (BitCoin, Ether, Monero, Ripple vs.)

Kripto para alıp satmak için borsa sitesi mi arıyorsunuz? Genelde Bitcoin borsa sitesi arayan yatırımcılar Google’a “nereden kripto para alınır” veya “nereden Bitcoin alınır” yazarlar. Fakat Google’da arama yapınca birsürü farklı kripto para borsa sitesiyle karşılaşırız. Yatırımcıların bu durumda çözmesi gereken, Google’da gösterilen tüm sonuçlardan hangi borsa sitelerinin güvenli ve basit bir seçenek olduğunu bulmaktır.

Sizin gibi yatırımcılar için işi kolaylaştırmak amacıyla en iyi güvenli kripto para borsa sitelerinin bir listesini yaptık. Bu listeyi güvenlik, aktarım ücreti, likidite, desteklenen kripto para sayısı, para birimi eşlemeye uygunluk, desteklenen ödeme seçenekleri, müşteri memnuniyet oranı, kullanıcı dostu olma, müşteri destek hizmetleri, para çekme aşamaları ve daha birçok değişkeni göz önüne alarak yaptığımız derin araştırmalar sonucu hazırladık.

Araştırmamız aşağıda listelenen kripto para borsa sitelerinin Bitcoin, Litecoin, Ether, Monero, Ripple, Dogecoin, Dash, MaidSafeCoin, Lisk, Storjcoin X ve bazı diğer ünlü kripto para birimlerini desteklediğini gördük.

Bir an bile düşünmeden aşağıdaki endüstride en iyi kur oranlarını sağlayan en iyi ve en güvenli borsa platformlarının listesini keşfederek yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bu borsaların bazılarının özelliklerini kendi açıklamalarındaki ifadeleri direk yansıtarak vermeyi uygun gördük.

10+ Kripto Para Borsa Sitesi Listesi

1. Binance (Hong Kong – Malta)

Binance Hakkında : Binance, “Binary” ve “Finance” kelimelerinden oluşur. Binance tamamen saf bir kripto para borsasıdır, yani fiat paralarla uğraşmaz. Her ne kadar hala merkezi Hong Kong olarak görülse de Çin hükümetinin kripto paraları ülkede yasaklaması, kuruluşu yeni bir arayışa yönlendirdi. Binance merkezini neredeyse tamamen Malta’ya taşıdı. Malta hükümetinin kripto paralar konusunda bankaları ve özel kuruluşları teşvik etmesi, Binance’ın işini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

2. Bitfinex (Hong Kong – İsviçre/Londra)

Bitfinex Hakkında : Bitfinex, iFinex Inc. sahipliği ve yönetiminde bir kripto para borsa ticaret ve para saklama platformudur. 2014’ten beri en büyük Bitcoin borsa platformudur ve borsa ticaretinin %10’undan fazlasını elinde tutar. Bitfinex Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS, Bitcoin Cash, NEO, Litecoin, Iota, Ethereum Classic, Monero, BTG, Zcash, OmiseGO, Dash, Qtum, QASH, Santiment, Status, 0x, ETP, Eidoo, Streamr, Golem, SpankChain, Time New Bank, YOYOW, FunFair, Basic Attention token, Decentraland ve Aventus gibi büyük para birimlerinin tam özellikli spot ticareti için uygun bir platformdur. Platform, eşler arası işlem pazarı aracılığıyla kaldıraçlı kredili ticaret olanağı sunmaktadır.

Tıpkı Binance gibi, Bitfinex de merkezini Hong Kong’dan başka bir lokasyona taşımak zorunda kalıyor. İsviçre ve Londra’da bulunan ofislerinden birini merkez yapmayı düşünen kuruluş bu devir işlemlerini çok yakın bir zamanda bitirecek.

3. Bitstamp (Birleşik Krallık)

Bitstamp Hakkında : Para kurları, bilgiler, fikirler ve güveni destekliyoruz. Dünyada bir milyondan fazla ticaretçi Bitsamp’in sınıfının en iyisi olan ticaret araçlarını kullanmaktadır. BTC, ETC, XRP ve LTC ticareti yaparak siz de onlardan olun. Üstelik o artık AB’nin ilk tam lisanslı Bitcoin borsası.

4. Kraken (ABD)

Kraken Hakkında : 2011’de kurulan San Fransisco temelli Kraken, Avro hacmi ve likiditesinde en geniş Bitcoin borsasıdır ve aynı zamanda Kanada Doları, Amerikan Doları, İngiliz Sterlini ve Japon Yeni’yle de ticaret yapmaktadır. Kraken, bağımsız haber ajansları tarafından sürekli olarak en iyi ve en güvenli Bitcoin borsası seçilmiştir. Kraken, Bloomberg Terminal’da ticaret ücret ve hacmini gösteren ilk Bitcoin borsasıdır. İlk şifreli bir şekilde doğrulanabilir varlık göstergesini işleme sokmuştur ve ilk kripto para bankasında bir ortaktır. Kraken yüzlerce ve binlerce ticaretçinin, Tokyo hükûmetinin mahkemeyle atadığı görevlisinin ve Almanya’da BaFin tarafından yönetilen Fidor Bank’ın güvenini kazanmıştır.

5. Bittrex (ABD)

Bittrex Hakkında : Bittrex, ABD’de yüksek gelişim ve güvenlik geçmişi olan kripto sevdalıları tarafından kurulan ve işletilen bir yeni nesil kripto ticaret platformudur. Microsoft, Amazon, Qualys ve Blackberry gibi şirketlerin olduğu bilgisayar endüstrisinde toplam 50 yıllık tecrübeye sahibiz ve güvenli ve kariyerimizi ölçeklendirilebilir yazılım geliştirme üzerine inşa ettik.

6. HitBTC (Danimarka)

About HitBTC : HitBTC, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Monero, USDT ve diğer kripto paralar arasında ticaret için en gelişmiş kripto para borsasıdır. Çoklu kripto para desteğiyle küresel ticaret platformu olan HitBTC 2013’ten beri faaliyet göstermektedir. Bu borsanın dijital varlık, token ve ICO ticareti için pazarlar bulunmakta ve istikrarlı çalışma zamanıyla birlikte geniş çapta araçlar sunmaktadır. Platformun gelişimi, yazılım geliştirici, finans çalışanları ve deneyimli ticaretçilerin ortak çalışması olan altı milyon Avroluk girişim yatırım anlaşmasıyla başlamıştır. Temeldeki eşleştirme aygıtı sınıfının en gelişmiş teknolojik ürünleri arasındadır ve gerçek zamanlı kliring, gelişmiş emir eşleme algoritmaları gibi yenilikçi özelliklere sahiptir. Hata dayanıklılığı, çalışma zamanı ve yüksek elverişlilik özellikleri için takdir edilmektedir.

7. Gemini (ABD)

Gemini Hakkında : Gemini Trust Company, LLC (Gemini) müşterilerin Bitcoin ve Ether gibi dijital varlık alıp satmasına ve saklamasına olanak sağlayan yeni nesil bir dijital varlık borsasıdır. Gemini, en yüksek seviyede güvenlik yükümlülüklerine, sermaye gerekliliklerine ve bankacılık uyum standartlarına tabi bir New York tröst şirketidir. 2014’te Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından paranın geleceğine bir köprü olarak kurulmuştur.

8. BitMEX (Seyşeller)

BitMEX Hakkında : BitMEX, Bitcoin’de alınıp satılan kaldıraçlı sözleşme sunan bir Eşler Arası Ticaret Platformudur. BitMEX yalnızca Bitcoin’le çalışır. Tüm kâr ve zarar Bitcoin’de olur, Altcoin sözleşmeleri alıp satsanız dahi. BitMEX fiat parasıyla çalışmaz. BitMEX yüksek miktarda kaldıraçla ticaret yapmaya olanak tanır.

9. QUOINEX (Japonya)

QUOINEX Hakkında : 2014’te kurulan ana ürünümüz QUOINEX, 10 fiat ve iki kripto para birimine (BTC ve ETH) kadar destekleyen gelişmiş bir kripto para ticareti platformudur. Küresel ölçekte en iyi üç, Asya’daysa en büyük kripto para borsasıyız. QUOINE bankacılığı ve internetten beri en yenilikçi teknoloji atılımı olan Blockchain’deki finans hizmetlerine yeniden şekil veriyor. Temel misyonumuz bankacılıktan mahrum olanlara finans hizmetlerini ulaştırmak için bankacılık ve finans hizmetlerinde bir devrim yaratmaktır. Hedefimize ulaşmak için heyecan verici en yeni teknolojileri kullanarak bir bankacılık ve finans platformu yaratmaktır.

10. KuCoin (Hong Kong)

KuCoin Hakkında : Ant Financial ve GF Securities gibi endüstri devlerinde kendini kanıtlamış bir grup Blockchain heveslisi tarafından kurulan Kucoin, kullanıcılara dijital varlık işlemi ve borsa hizmetleri sunmayı hedefliyor. Bu hizmetleri daha güvenli ve kullanışlı bir şekilde, dünya genelinde seçkin varlıkları dâhil ederek ve sanat işlemi platformu oluşturarak sunuyor.

11. EXMO (Birleşik Krallık)

EXMO Hakkında : EXMO, dünyadaki profesyonelleri bir araya getirir. İspanya, Rusya, Hindistan ve Tayland’daki geliştiricilerle Büyük Britanya, ABD, Litvanya ve Singapur’daki başarılı finans danışmanları en iyi kripto para platformu üzerine çalışmaktadırlar. Bitcoin işlemleri kolaylaştırıp güvenli hâle getirmesiyle tanınır, biz de Blockchain’in büyümesine katkıda bulunuyoruz. Yaptığımız şeyden gurur duyuyoruz ve ortak bir hedef etrafında birleşmiş güçlü bireyler arasındaki güçlü ilişkilere değer veriyoruz. Yüksek nitelikli çalışanlarımız her müşteriye bireysel bir şekilde yaklaşmaktadır ve bu durum müşteri desteğimizi bir sonraki seviyeye taşımaktadır. 7/24 açık olduğumuz için EXMO hesabınızda kolayca ticaret yapabilir ve varlıklarınızı saklayabilirsiniz.

12. Cryptopia Limited (Yeni Zelanda)

Cryptopia Limited Hakkında : Cryptopia’nın hedefi bir borsadan daha fazlası olmaktır. Odak noktamız, kullanıcıların kripto para deneyimi üzerinedir. Kripto parayı herkese ulaşılabilir kılmak için madencilik havuzu, açık artırma evi ve pazarı, ağda çeşitli stabil nodlar ve sitede kabul edilen her para için destek çerçevesi sunmaktayız. Cryptopia’da kabul edilen her paranın sabit bir kullanıcı temeli ve topluluğu vardır. Ayrıca Kullanıcılar için istikrarlı bir deneyim sağlamak ve phad paralar arasında kararsız kalıp zaman testine dayanamayacak paraları savurmasını engellemek için kanıtlanmış ürün ve hizmetlerin de kendi kullanıcı temel ve toplulukları vardır. Cryptopia’nın sunduğu her hizmeti doğrudan borsaya kazabilir veya pazardan ya da açık artırma evinden ticarette kazandıklarınızla bir şeyler satın alabilirsiniz. Tüm paralar güncel ve gelecekteki Cryptopia hizmetleriyle tam olarak entegre ve anında ulaşılabilir durumdadır.

13. LiveCoin (Birleşik Krallık)

LiveCoin Hakkında : Genç, atılgan, ilham verici fikirlerle dolu uzmanlarımız yeni bir Ticaret Platformu yarattılar: LiveCoin Borsası hevesli kişilerin dijital varlıklara gayrimerkezî ve dağıtılmış erişiminin özgün teknolojisinin sunduğu büyük fırsatlardan yararlanması için tasarlandı. Kripto para dünyasında uzaklık, sınır, ırk ve din farkı yoktur. İnsanlar özgür birey toplulukları olarak birleşmiştir ve kendi iradelerinde olan potansiyellerini keşfetmektedirler. Bu topluluğun hedeflerini takip etmek, sermayelerini büyütmek, risk almak ve kazanmak için borsamızı kullanışlı ve faydalı bulacağına inanıyoruz.

14. Deribit (Hollanda)

Deribit Hakkında : Derbit, birkaç yıllık geliştirmenin ardından Haziran 2016’dan beri kullanımda. Asıl kurucu John Jansen Marius Jansen, Sebastian Smyczýnski ve Andrew Yanovsky’yle bir ekip oluşturdu. Deribit 2016 yazında Bitcoin Futures and Options ticaret platformu olarak açıldı. Her gün ofis işlerimizi Amsterdam’dan (Hollanda) yürütüyoruz.

15. Vaultoro (Birleşik Krallık)

Vaultoro Hakkında : Vaultoro, fiziksel altın ve Bitcoin ticareti yapabileceğiniz bir internet platformudur. Gerçek zamanlı, düşük ücretli ve bankalardan bağımsızdır.

16. IDEX (Dünya Geneli)

IDEX Hakkında : IDEX, gerçek zamanlı ticareti ve yüksek işlem hacmini destekleyen ilk Ethereum temelli gayrimerkezî akıllı sözleşme borsasıdır. IDEX, en gelişmiş Ethereum DEX’tir ve limit ve pazar emirlerini, gazsız iptali ve birçok ticareti aynı anda gerçekleştirebilmeyi desteklemektedir.

17. CoinExchange.io

CoinExchange.io Hakkında : CoinExchange.io, kullanım kolaylığı, güvenlik ve müşteri desteği üzerine yoğunlaşmış bir Altcoin borsasıdır. Misyonumuz çevrim içi kripto para pazarında önemli bir paydaş olmaktır.

18. BitBay (Polonya)

BitBay Hakkında: BitBay 2014’te Katowice’de yaratılmıştır. Hedefimiz Polonya marketinde var olmayan bir platform yaratmaktı: Bitcoin ve Litecoin alıp satmak için profesyonel ve sezgisel bir ticaret platformu. Finans dünyasında çok deneyimli olan BitBay CEO’su Sylwester Suszek, işletmeyi başından beri yönetmektedir. Önceden finans sektöründe iki büyük şirket oluşturmuş ve sonrasında ortaklarıyla güçlü bir Bitcoin borsası kurmuştur.

19. Gatecoin (Hong Kong)

Gatecoin Hakkında : 2013’te yatırım bankacıları tarafından kurulan Gatecoin, hem profesyonel ticaretçiler hem de perakende yatırımcılar için tasarlanmış bir Bitcoin ve Ethereum borsasıdır. Sezgisel ticaret platformumuz sayesinde dünyadaki kişi ve kurumların geniş bir kripto para ve Blockchain varlığı yelpazesinde ticaret ve yatırım yapmasına olanak tanıyoruz. Gatecoin, Ağustos 2015’te Ethereum para birimi Ether (ETH)’i listeleyen dünyadaki ilk borsa olarak Bitcoin’den ilham almış teknolojilerin önde gelen bir destekçisi olmuştur. Sonrasında da gayrimerkezî uygulamalarla (dapp) ilişkilendirilmiş ve Ethereum üzerine kurulmuş ERC20 standart tokenlarını listeleyen ve token üretimi (TGE) ve ilk halka arz (ICO) etkinliklerine doğrudan katılım sağlayan ilk borsa olmuştur.

20. Bitcoin.co.id (Endonezya)

Bitcoin.co.id Hakkında : Bitcoin.co.id, Endonezya’da Bitcoin, Ethereum ve diğer Dijital Varlıkları alıp satabileceğiniz çevrim içi bir platformdur. En iyi Dijital Varlık ticaretini yaşamak için şimdi kaydolun!

21. ACX (Avustralya)

ACX Hakkında : ACX tutkulu, harika, gelişmiş ve Avustralyalıdır. 2013’ten beri ticaretten zorluğu çıkardık ve herkes için dijital para bulundurmayı mümkün kıldık. ACX’teki hedefimiz Bitcoin gibi Blockchain’e bağlı varlıklar edinmek isteyen müşterilere en yüksek kalitede sıfır ücretle anında ve kolaylaştırılmış bir deneyim sunmaktır.

22. Luno (Güney Afrika)

Luno Hakkında : Luno, çeşitli ülke ve kıtalarda faaliyet gösteren 40’tan fazla teknoloji ve finans uzmanından oluşan ekibiyle küresel ölçekte önde gelen dijital para şirketidir. Ürün ve hizmetlerimiz, kişi ve şirketlerin Bitcoin gibi dijital para birimlerini saklama, alma, kullanma ve öğrenmelerini güvenli ve kolay bir hâle getirir. Vizyonumuz, Bitcoin’i herkese ve her yere getirerek milyarlarca insanı güçlendirmektir.

23. Tidex (Rusya)

Tidex Hakkında : Tidex, farklı kripto para varlıkları arasında hatasız ticaret konseptini başlatmıştır. Dünyanın her yerinde binlerce ticaretçi yalnızca Bitcoin ve Ethereum değil aynı zamanda listelenmiş 70’ten fazla parayla ticaret yapmanın kolay bir yoluna sahiptir.

24. Zaif (Japonya)

Zaif Hakkında : Borsa kuru, ödeme hizmeti ve para saklama gibi bazı yeni özelliklerle büyümekte olan Bitcoin Borsasıdır.

25. BTC Markets (Avustralya)

BTC Markets Hakkında : BTC Markets, Melbourne, Avustralya’da bulunan bir Blockchain teknolojisi şirketidir. Blockchain teknolojisinin potansiyeli ve finans endüstrisindeki gelecek rolü bize heyecan veriyor. Profesyonel yatırımcılar, işletmeler ve Avustralya’da Bitcoin alıp satmakla ilgilenen herkes için güvenilir ve emniyetli bir ticaret platformu sunuyoruz. BTC Markets’te, Blockchain teknolojisinin finans endüstrisinde büyük bir yenilik ve köklü bir değişiklik olduğuna inanıyoruz. Böyle hızlı bir değişimin getirdiği sorunlara yönelik yenilikçi çözüm ve teknolojiler üretmek bizi heyecanlandırıyor.

26. CoinEx (Hong Kong)

CoinEx Hakkında : Aralık 2017’de Hong Kong’daki ana merkezleriyle kurulan CoinEX (COINEX TECHNOLOGY LIMITED) küresel ve profesyonel bir dijital para borsa hizmet sağlayıcısıdır. CoinEx’in ana ekibi dünyaca ünlü internet ve finans şirketleridir. Bunlardan bazıları endüstrideki işlem ve hizmetleriyle ve R&D’deki zengin deneyimleriyle övünen ilk kripto para kullanıcı ve profesyonelleridir. CoinEx, küresel kullanıcılar için yüksek derece güvenli, stabil ve etkili bir dijital para borsası kurmaya kendini adamıştır.

27. DSX (Birleşik Krallık)

DSX Hakkında : DSX’i kripto para pazarına profesyonel bir deneyim getirmesi için kurduk. Londra finans pazarlarındaki köklerimiz bize bu profesyonel anlayışı sunma deneyimini ve yarınlar için hazır bir platform kurmak için gereken bilgiyi sağlıyor. Güzel, etkili, profesyonel ve güvenli bir hizmet kuruyoruz. Bu, müşterilerimizin iş yapmak için katlandığı bir hizmetten ziyade kullanmak istedikleri bir deneyim. Finans endüstrisindeki geniş bilgi ve deneyimimizden faydalanarak yaptığımız her şeye “biraz Londra” katıyoruz.

28. LocalBitCoins.com (Finlandiya)

LocalBitCoins.com Hakkında : LocalBitcoins.com’da farklı ülkelerden insanlar kendi yerel para birimlerini Bitcoin’e çevirebilir. Bu site, kullanıcıların Bitcoin alıp satmak için kur oranı ve ödeme yöntemlerini belirten reklamlar yayınlamasına izin verir. Bu reklamlara yanıt verir ve nakit parayla Bitcoin satın almak için kişiyle buluşmak veya doğrudan çevrim içi bankacılıkla ticaret yapmak üzere anlaşırsınız. Bitcoinler, Bitcoin satın almalarınızı doğrudan ödeyebileceğiniz LocalBitcoins.com internet cüzdanında konumlanmıştır.

29. Bitso (Meksika)

Bitso Hakkında : 2014’te kurulan Bitso, kripto para potansiyelini Meksika ve LATAM’a getirmek için yola çıktı. Güvenlik, şeffaflık ve en iyi uygulama işlemlerini öncelik olarak gördüklerini ifade ediyorlar. Aynı zamanda yenilikçi ürünler geliştirerek yeni bir çığır açmaya çalışıyorlar.

30. Coinsquare (Kanada)

Coinsquare Hakkında : Kanada’nın Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerinin ticaretinde en önde gelen borsasıdır. Coinsquare, %100 Toronto’da bulunmakta ve işletilmektedir. Kanadalıların güvenli ve dijital paranın harika dünyasına “Kanadalı” bir istikamet ihtiyacında olduğunu fark ettik. En iyi deneyimi mümkün kılmak için çeşitli ödeme seçenekleri ve kolay doğrulama süreciyle kullanımı kolay bir platform yarattık. Güvenilir ve emniyetli ticarete kendimizi adamış durumdayız. Çünkü sizler paranızı bize emanet ediyorsunuz. Bunu anlıyor ve ciddiye alıyoruz. Sistemimiz %100 tescillidir, gerilim testleri ve DDoS testlerine tutulmuştur ve (2015’ten bugüne) tek bir para dahi kaybetmemiştir. Günde 2.346 kadar kez işlenen büyüleyici bir kayıt defterimiz bulunmaktadır, onun sayesinde (Kanada parası veya Ethereum) her bir paranın her an nerede olduğundan emin olabiliyoruz.

Bu bilgilerin en iyi kripto para borsasını seçmede size yardımcı olacağını umuyorum.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir