Ana Sayfa > Haber > En Değerli 7 Kripto Para Borsası

En Değerli 7 Kripto Para Borsası

En güvenilir kripto para borsaları

Kripto paraların alınıp satılmaları bundan birkaç yıl önce oldukça zor işlemler ya da ilginç bir güven mekanizması gerektiriyordu. Ancak kripto para borsalarının yasal halde çalışmaya başlamaları üzerine bu borsalardan kredi kartı ile kripto para alınması mümkün hale gelmeye başladı. Alım satım işlemlerinin bu borsalar tarafından daha kolay hale getirilmesi çok daha fazla insanın kripto para dünyasına katılmasını sağladı. Bu borsalarda fiyatlar biraz daha yüksek olsa da işlem garantisi bakımından kalabalık bir kitle tarafından kullanılmakta. Bu yazımızda size market hacmi en büyük olan 7 kripto para borsası tanıtılıyor.

7 – HitBTC Kripto Para Borsası | 256.065.783 $

En büyük kripto para borsası

2013 yılında Honk Kong’da kurulan ancak daha sonra Çin hükumetinin yeni yasalar getirmesi nedeniyle Avrupa’ya taşınan HitBTC o zamandan beri güvenli bir şekilde kripto para ticareti yapmakta. 2 faktördü kimlik doğrulama sistemi sayesinde buradan yapılan alış verişlerde bir sorun yaşanmıyor. Borsada açıldığı günden bu yana %0.1 işlem ücreti uygulanıyor. Borsada Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dogecoin, EOS, Bitcoin Diamond, ZCash, Dash gibi kripto para çiftleri listeleniyor. Aynı zamanda HitBTC Dolar ve Euro ile kripto para ticareti de yapıyor.

6 – ZB.COM | 352.399.049 $

En değerli kripto para borsası

Merkezi Çin’de bulunan ZB.COM işlem hacmi bakımından dünyanın en değerli 6. kripto para borsası konumunda. ZB.COM internet sitesinde İngilizce, İspanyolca gibi diller de yer alıyor. Daha çok Çin’de kullanılan bir borsa olduğu söylenebilir. ZB.COM’da 30’dan fazla kripto para biriminin ticaretini yapmak mümkün.

5 – Bithumb | 378.391.389 $

En güvenilir kripto para borsaları

Merkezi Güney Kore’de bulunan bir kripto para borsası Bithumb. Güney Kore’nin ticaret hacmi en büyük borsalarından biri olan Bithumb sadece değerli kripto paraları değil, tokenler de dahil olmak üzere onlarca kripto para alım satımı yapabileceğiniz bir portal sunuyor. Aklınıza gelebilecek bütün değerli coinleri bulabileceğiniz borsa, ChainLink, Waves, ICON, WaltonChain, Populous, Mithril, aelf ve daha pek çok coin ve token listeliyor.

4 – Bitfinex Kripto Para Borsası | 497.338.828 $

En güvenli kripto para birimleri

Merkezi Hong Kong’da bulunan ve ayrıca British Virgin Adalarına da kayıtlı olan Bitfinex listemizde 4. sırada. Borsada Dolar, Euro, Sterlin, Bitcoin, Ethereum ve EOS ile pek çok kripto para birimi alınıp satılabiliyor. Oldukça kullanışlı ve güzel görünen bir internet sayfası var. EOS ticareti için en uygun platformlardan birisi. Bitfinex kullanıcılarının sadece ticaret yapmasını değil aynı zamanda piyasayı yakından takip etmesini de sağlıyor. Hazırladığı istatistik ve grafiklerle yol gösteriyor. Sitede ticaret yapmaya başlamadan önce demo özelliği sayesinde kripto para alıp satmak mümkün.

3 – Huobi Kripto Para Borsası | 630.960.352 $

Huobi Kripto Para Ticareti

Listemizin 3. sırasında Huobi bulunuyor. Huobi’nin bizim için ayrı bir özelliği bulunmakta. Sitede Türkçe desteği sağlanmış. Genelde kripto para borsalarında İngilizce, Çince ve Korece dışında dillere rastlamak çok kolay değil. Ancak Tron tarafından başlatılan bir geleneği bazı kripto para şirketleri sürdürmeye başladı ve yabancı dillere verilen önem giderek daha da artacak gibi görünüyor. Huobi, Dolar, Euro, Bitcoin, Ethereum ve kendi kripto para birimi ile ticaret yapılmasına olanak sağlıyor. Bu kripto para birimleri ile alınabilecek altcoin sayısı bir hayli fazla. Borsayı kullanmak isteyenler için Houbi’nin kendi kripto para cüzdanı da bulunuyor.

2 – OKEx Kripto Para Ticaret Platformu | 727.127.463 $

En güvenli kripto borsaları

Dünyanın en büyük ticaret hacmine sahip olan ikinci borsası OKEx. OKEx EOS ekosistemini de destekliyor. Bitcoin, Etereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve kendi kripto para birimi ile ticarete olanak sağlayan borsada çok fazla sayıda coin alıp satmak mümkün. OKEx 727 milyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip. 2014 yılında Star Xu tarafından kurulan borsanın merkezi Hong Kong’da bulunuyor. Burada bulunan kripto paralar SSL güvencesi ile soğuk depolama sistemleri içerisinde güvenli bir şekilde tutuluyor.

1 – Binance | 943.816.034 $

Binance en güvenilir kripto para borsaları

Geldik listemizde bir numaraya. Sitemizde de Coinbase ve Robinhood ile birlikte haberlerle adı en çok geçen kripto para borsası olan Binance listemizde zirvede bulunuyor. Binance internet sitesine girildiği anda diğer borsalarla arasındaki farkı hissettiriyor. Tıpkı Houbi gibi Binace sitesinde de Türkçe ticaret yapmak mümkün. Site birçok dile çevrilmiş. Borsanın hacmi neredeyse bir milyar dolar. Binance Bitcoin, Ethereum, Dolar ve Binance Coin ile ticaret yapılmasına izin veriyor. Bu birimlerle hemen hemen bütün kripto paraları ve token paralarını site üzerinde nsatın almak mümkün. Sitenin ana sayfasında yüzlerce ticaret çifti tanımlanmış. Binance sitesinde bulunan Academy sekmesinde sitede yapılabilecek bütün eylemler anlatılmış. Ayrıca bu bölümde kripto para dünyasında bilinmesi gereken önemli bilgiler de mevcut. Binance Çin’de kurulmuş olmasına karşın şu anda en önemli işlemlerini Malta üzerinden gerçekleştiriyor

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir