Ana Sayfa > Haber > Enjin Kripto Para Cüzdanı ERC-1155 ve ERC-721 Desteği Sunuyor

Enjin Kripto Para Cüzdanı ERC-1155 ve ERC-721 Desteği Sunuyor

En İyi Kripto Para Cüzdanı

Enjin en son güncellemesi ile Enjin Akıllı Cüzdan’ı tanıttı. Enjin kripto para cüzdanı şu an 700’e yakın kripto para birimine ek olarak ERC-721 ve ERC-1155 verilerini de destekleyecek. Yeni güncelleme ile oyuncular artık ögeleri merkezi olmayan bir şekilde görebiliyor, depolayabiliyor, alabiliyor ve koruyabiliyorlar. Bu şekilde oyuncular artık oyun için varlıkları üzerinde gerçek ve tam anlamıyla bir egemenlik kurabiliyorlar.

Kripto para cüzdanı ilk aşamada War of Crypto, Gods Unchained ve CryptoKitties oyun ve uygulamalarında kullanılacak. Daha sonraki süreçlerde çeşitli sektörlerden ilaveler de yapılacak. ERC-721 tasarımı nedeniyle her token cüzdana manuel olarak eklenmelidir. Bunun yanı sıra ERC-1155 tokenları cüzdanlara otomatik olarak entegre edilecek. Enjin duyuru için https://enj.li/giveaway adresinden birkaç farklı oyunda kullanılabilecek ücretsiz bir cüzdan veriyor.

Enjin Kripto Para Cüzdanı ERC-1155 ve ERC-721 Tokenlerini Destekleyecek

Şu an bazı uzmanlar tarafından dünyanın en gelişmiş kripto para cüzdanı olarak değerlendirilen Enjin Akıllı Cüzdan temiz ve kullanışlı bir ara yüze, parmak izi girişine, sınırsız blok zincir adreslerini izleme ve yönetme özelliğine sahip. Cüzdan ayrıca NSA dereceli AES-256 şifrelemesi, Arm Derleyicisi, RAM ve Donanım şifrelemesi kullanarak birçok bankacılık ve finans uygulamasından daha güçlü güvenlik önlemi uyguluyor.

Enjin Cüzdan uygulamanın Android sürümünü sunan Google Play Store’da beş üzerinden 4.7 oranında yüksek bir not oldu. Yalnızca Google Play’de kullanıcılar tarafından cüzdan 129.000’den fazla indirildi. Ayrıca genellikle uygulama geliştiricileri tarafından kullanılan cüzdanın Android paket dosyası API’sinin 81.000’den fazla indirme işlemi ve Apple IOS sürümü de bulunuyor.

Enjin kısa süre önce Ethereum MainNet’i üzerinde akıllı sözleşmelerini başarıyla başlattı. Bu sayede geliştiriciler Enjin’den destek alarak kendi ERC-1155 jetonlarını oluşturdular. ERC-1155 jetonları kullanıcıların Enjin Akıllı Cüzdan’a otomatik olarak eklenecek. ERC-1155 blok zincir teknolojisi için çok sayıda kullanım oluşturduğu için oldukça büyük ses getirdi. Enjin çok yakın zamanda blok zincir tarayıcısı EnjinX ERC-1155 jetonu için yerel destek sağlayacak.

Blok zincirdeki sanal ögeler için bir ansiklopedi olarak hareket eden EnjinX kullanıcıların kimlik, tarih ve güvenlik gibi verilere erişebilecek. Şu an yedi oyun ERC-1155 standardını oyun ögelerinin belirtilmesi için kullanılacağı duyuruldu. Duyuruda bu rakamın ilk başlangıç için oldukça iyi bir rakam olduğu ama geliştirmelere devam edilerek bu sayının daha da artacağı belirtildi.

Son olarak ise Unity Technologies, Enjin’in Blok Zincir Yazılım Geliştirme Malzemelerini (SDK) Asset Store’un ön sayfasında listelemeyi düşündüğünü açıkladı. Unity oyun motoru şu an dünyanın en büyük oyun geliştirme firması olarak biliniyor. Yani Enjin’in blok zincir SDK’sının benimsenmesi yaklaşık 4,5 milyon Unity geliştiricisinin ERC-1155 kripto ögelerini yönetecek. Aynı zamanda Ethereum blok zincirdeki işlemler aracılığıyla gelişmiş oyun makinelerini yönetmesini de sağlayacak. Enjin’in geliştirme platformlarından herhangi biriyle ERC-1155 tokenları oluşturmak isteyen tüm kullanıcılar bu işlem için Enjin Coin (ENJ) ve Ethereum’a (ETH) ihtiyaç duyacaklar.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir