Ana Sayfa > Haber > EOS Çin’in En İyiler Listesinde Yine Zirvede

EOS Çin’in En İyiler Listesinde Yine Zirvede

EOS Çin’in En İyiler Listesinde Yine Zirvede

Çin hükumeti tarafından dördüncüsü yayınlanan en iyi kripto projesi listesinde EOS yine birinci oldu. Çin’in proje değerlendirmeleri için hazırladığı ilk liste Mayıs 2018’de yayınlanmıştı. Liste Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Araştırma Enstitüsü tarafından oluşturulan bir proje ile küresel kamu blok zincir projelerinin bilimsel olarak değerlendirilmesi yapılıyor. En iyi kripto projeleri bu listede yer alıyor ve bu prestij açısından oldukça önemli olarak değerlendiriliyor.

EOS Hattrick Yaptı, Çin’in En iyiler Listesinde Yine Zirvede

EOS listede üst üste üçüncü kez listenin bir numarasında yer aldı. Teknoloji alanında 104.3’lük puanla listenin zirvesinde yer aldı. Her ay yayınlanan listede EOS üç ay üst üste birinciliği kimseye kaptırmadı. Ethereum’un en büyük rakibi olarak değerlendirilen EOS son zamanlarda yükselişine devam ediyor. Grafiklerin yanı sıra EOS aynı zamanda teknoloji endeksinde de en üst sırada yer aldı.

EOS yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana birçok tartışmanın konusu oldu. Projenin ilk aşamalarında hatalar, merkezileşme sorunu ve projenin protokolü üzerinde anlaşmazlık vardı. Blok üreticileri ağda çok fazla güç tutmakla suçlanmıştı. Son zamanlarda proje EOSIO 1.2.0 sürümünü piyasaya sürdü.

Çin En Değerli Kripto Para Listesi

Ethereum EOS’tan Sonra İkinci Sırada

EOS gibi Ethereum’da listede yerini koruyor. Ethereum 82,0 puanla EOS’un hemen altında yer aldı. Teknoloji sıralamasında EOS’un hemen altında yer alan Ethereum ile aradaki puan farkı da dikkatlerden kaçmadı. Temmuz ayında listede ikinci sırada yer alan Ethereum, Ağustos ayını da ikinci sırada tamamladı. Ethereum listede ikinci sırada yer almasına rağmen, uygulanabilirlik endeksinde en yüksek puana sahip olarak burada zirveyi kaptırmadı. ETH’yi bu sıralamada 0.1’lik bir farkla NEO’yu geride bıraktı.

EOS ve Ethereum’un yanı sıra Bitcoin listede üst sıraya çıkmayı başaranlardan. Bitcoin Temmuz ayında 16. Sırada yer alırken, bu ayın listesinde ciddi bir tırmanış yaparak kendine 10. Sırada yer buldu. Uygulanabilirlik endeksi sıralamasında Bitcoin 9. Sırada yer alırken, inovasyon sıralamasında Bitcoin 40.3’lük bir skorla zirvede yer aldı. İnovasyon alanında Bitcoin’i 36.7’lik puanla EOS, 29.6’lik bir puanla ise Ethereum takip etti. Sıralamanın düzenleyicilerine göre Bitcoin Teknoloji endeksinde 46,0 puanla az gelişmiş bir teknoloji olarak değerlendiriliyor.

Ağustos ayının sıralaması iki yeni projeyi de içeriyor. Listeye yeni atılan projeler Tezos ve NULS. EOS gibi Tezos da 2017’de göz alıcı ICO’dan beri sayısız yeniliğe imza attı. Tezos 28. Sıradaki toplam 81.2 puanla ilk kez listeye girdi. Bunun yanı sıra NULS, 21. Sırada 88.2 puan ile listede yerini aldı.

Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Araştırma Enstitüsü tarafından Ağustos ayında dördüncüsü yayınlanan liste iddialı projelerin çekişmesine tanıklık ediyor. Her ay yayınlanan listeye yeni projeler eklenirken bazı projeler listede kendine yer bulamıyor. Eylül ayında yayınlanacak olan listede yine EOS ve Ethereum’un çekişmesine tanıklık edebiliriz. Eylül ayında listeye hangi projelerin ekleneceği ise merak edilen önemli konular arasında.

ethereumworldnews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir