Ana Sayfa > Haber > EOS, Litecoin, Tron, Stellar Lumens ve IOTA | Teknik Analiz

EOS, Litecoin, Tron, Stellar Lumens ve IOTA | Teknik Analiz

EOS, Litecoin, Tron, Stellar Lumens ve IOTA Teknik Analizi

EOS, LTC, XLM, TRX, IOT kripto para birimlerini teknik analizlerini inceleyelim:

EOS Piyasası için Teknik Analiz

EOS’da şu sıralar, BitFinex’in oy toplamak için yatırımcıların EOS tokenlarını BitFinex’de saklamalarını sağladığı yönünde iddialar gündemde. Yatırımcıların “güven” odaklı yaklaştığı bu gibi kurumların böyle bir yol izlemesinin EOS’a etkisi ne olacak hep birlikte göreceğiz.

24 Haziran’da yaşanan bir düşüş sebebiyle, satış ağırlıklı piyasayı etkisiz hale getirmek için EOS’un piyasa değerini 9 dolar seviyelerine çıkarmaya ihtiyacı var. Aksi taktirde uzmanların yatırımcılara tavsiyesi, 9 dolar seviyelerinde satış yapılabileceği yönünde.

Litecoin Teknik Analizi

BTC’nin kripto para piyasasındaki en etkili kripto para olduğu ortada. Dia’ın ortaya koyduğu veriler de bu iddiayı destekliyor. Yani, BTC kaynak koduna ait 1600’den fazla kripto para bulunuyor fakat bunlar borsalar üzerinde büyük ölçüde aktif değil.

İstatiksel veriler, mevcut BTC’nin tüm ticaret hacmine yaklaşık yüzde 33’lük bir kısmına katkıda bulunuyor. Bununa birlikte LTC ve XRP ticareti, toplam ticaret hacminin yaklaşık yüzde 2 oranında bir katkı sağlıyor. Dolayısıyla LTC’de BTC gibi dünya üzerinde etkili ve BTC’ye göre kolayca elde edilebilen ve elden çıkarılabilen bir para birimidir.

LTC’de haziran ayı içerisinde %32 oranında aşağı yönlü bir hareketlilik vardı. Buna rağmen son 24 saat içerisinde olumlu bir destek sağladı ve kayıplar yaklaşık yüzde 6 oranında geri kazanıldı.

Stellar Lumens (XLM) Teknik Analiz

Stellar Lumens ile ilgili çok fazla haber duymuyor olabiliriz. Stellar Lumens haberleri genelde nadir verilir. Ama buna rağmen XLM kripto paralar içerisinde kolayca alınıp satılabilen ya da kolaylıkla paraya çevrilebilen yedi kripto para birimi içerisinde yer alıyor. Satış ağırlıklı piyasa karşısında, XLM fiyatları nispeten iyi performans gösteriyor diyebiliriz. Satış ağırlıklı piyasada yaşanan bir düşüş var ve bunun bir süre daha devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak XLM fiyatları 25 cent civarına inerse bu gerilemenin duracağını söyleyebiliriz.

20 cent seviyelerinden 8-15 cent seviyelerine düşmesi durumunda yatırımcılar için daha kısa zaman dilimlerinde, 25 cent seviyesinin yeniden test edilmesi ile yüksek satış yapmaları açısından mükemmel fırsatlar sunabilir.

TRON Teknik Analizi

Son güncellemeler doğrultusunda Tron Mainnet artık kullanımda. Platformun güvenliğini ve sağlamlığını test ettikten üç hafta sonra, bunların ana bloğu basıldı. Bu Tron için önemli bir aşama ve yakında hep birlikte Tron ekibinin ilk 1 milyar TRX yakma işlemine şahitlik edeceğiz. Bu süreçten sonra Tron 31 Temmuza kadar, TVM’yi piyasaya sürecek ve bu EVM’de (Ethereum Virtual Machine) dahil olmak üzere diğer blok zinciri platformlarıyla uyumlu çalışacağı anlamına geliyor.

Bu süreçte TRX fiyatları yüksek seviyelerde dalgalanmalar yaşıyor. Satış ağırlıklı piyasaya göre 4.5 cente kadar alımlara devam edilip tam bu noktada aniden işlemlerin durdurulması tavsiye ediliyor. Fakat daha temkinli yatırımcılar, TRX fiyatının ana destek hattında 4 centin altına düşmesini bekleyebilir.

IOTA (IOT) Teknik Analizi

IOTA destekçilerinin görmek istediği gibi ana destek hattında 90 centte destek görüyor. Bu destek yatırımcılar için oldukça teşvik edici bir noktada. Satış ağırlıklı piyasada, herhangi bir yüksek dirençte 1.3 dolar seviyelerinde takılabilir ve bu da kısa vadede 65 cente ulaşmak gerektiği anlamına gelir. Aksi halde 1.3 dolar ve 1.5 doların üzerinde olabilecek güçlü bir kırılma, alış piyasası üzerinde etkisiz olabilir.

Tabi ki bu görüşler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para sektöründe yatırım yapmadan önce oldukça detaylı araştırmalar yapmak sizin faydanıza olacaktır.

newsbtc

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir