Ana Sayfa > Haber > Eski ABD Merkez Bankası Başkanı Federal Dijital Para Gerekliliğini Dile Getirdi

Eski ABD Merkez Bankası Başkanı Federal Dijital Para Gerekliliğini Dile Getirdi

Eski ABD Merkez Bankası Başkanı Federal Dijital Para Gerekliliğini Dile Getirdi

Eski Amerika Merkez Bankası Başkanı Kevin Warsh, New York Times’a verdiği röportajda, dijital paraların yasallaşması için FedCoin’in düşünülmesi gerektiğini açıkladı.

2006 yılından 2011 yılına kadar merkez bankası başkanlığı yapan Warsh’un Trump dönemi ile beraber tekrar başkan olması bekleniyordu ancak Trump, Warsh’un yerine Jerome Powell’ı tercih etti. Warsh yaptığı açıklamalarda tekrar merkez bankasına dönerse, dijital paraların yasallaşması için federal dijital para çalışmaları yapacak bir ekip kuracağını duyurdu.

Warsh yaptığı açıklamada birçok merkez bankasının kripto varlıkları zekice bulmadığını ya da çok riskli olduklarını düşündüğünü ancak bunun hem yatırımcı kaybına hem de büyük dolandırıcılıklara neden olduğunu belirtti. Warsh, blockchain teknolojisinin merkez bankasının ödeme sistemlerine önemli faydalarının dokunacağını ve bu teknoloji sayesinde bankalar arasında trilyonlarca dolar para transferinin gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Bazı merkez bankaları bu konuda çalışmalar başlatmış durumda. Mart ayında İngiltere Merkez Bankası, gerçek zamanlı brüt kapatma sistemi servisine blockchain teknolojisini entegre etmeye çalıştıklarını açıklamıştı. Avrupa Merkez Bankası ile Japonya Merkez Bankası ise blockchain ile ele alınabilecek potansiyel güvenlik önlemleri çalışmasını tamamladı. Geçtiğimiz günlerde ise Güney Kore Merkez Bankası, nakit paranın kullanılmadığı bir toplum projesi için kripto para ve blockchain uygulamalarını araştırdıklarını duyurdu.

CoinTelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir