Ana Sayfa > Haber > Ethereum Classic’in Temmuz Ayı Projeleri

Ethereum Classic’in Temmuz Ayı Projeleri

Ethereum Classic'in Temmuz Ayı Projeleri

Ethereum Classic 3 Ağustos’ta Twitter üzerinden, blok zincir tabanlı platformun Temmuz ayından yaptığı gelişmeleri özetleyen bir blog yayınladı. Blog ağa yapılan eklemeler, eldeki projelerin geliştirmeleri ve toplumla ilgili diğer geliştirmelerle ilgili güncellemeleri kapsıyor.

Ethereum Classic ekibi son zamanlarda ekosistemini iyileştirmek adına çeşitli geliştirmeler üzerinde çalışıyor. Platformu daha iyi bir hale getirmeye çalışan ekip, güncelledikleri sürümlerle daha elverişli bir hale gelebilmek için çalışıyor. Geliştirmelerden kullanıcılarında haberdar olması için güncel gelişmeleri paylaşan Ethereum Classic ekibi Twitter üzerinde bir blog ile kullanıcılarına duyurdu. Sadece sürümler üzerinde değil ana takıma da takviye de bulunan Ethereum Classic ana takımına üç yeni geliştirici ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Ethereum Classic’in Temmuz Ayı Projeleri

Ethereum Classic geliştirme ekibi, kemik kadroya üç yeni ekleme yapıldığını ve bu şekilde daha da büyümek için çalıştıklarını belirtti. Bunlardan insan kaynakları bölümünde katılan yeni çalışan Brooke Evans olduğu belirtildi. İş geliştirme bölümüne ise Donald Mclntyre katılırken, Mike Lubinets ise Rus geliştirici olarak ana takıma dahil oldu. Temmuz ayında geliştirme ekibinin üzerinde çalıştığı iki yeni proje bulunuyor. Projeler hala üzerinde çalışılmaya devam ediyor. Yakın bir tarihte, Classic Geth projesi kapsamında Ethereum Classic ekibi Geth’in v5.5.0 sürümünü yayınladı.

Geliştirme ekibi projelerle ilgili şunları söyledi:

“Geth, üç ara birime sahip, tam bir Ethereum Classic ağını çalıştıran çok amaçlı bir komut  satırı aracıdır. CLI alt komutları ve seçenekleri; JSON-RPC sunucusu ve İnterektif JavaScript konsolu.”

Emerald Platform da Güncelleniyor

Ethereum Classic ekibi bunların dışında ayrıca üç bileşenden oluşan Emerald Platform’da da (Zümrüt Platformu) bir takım geliştirmeler yaptı. Emerald Suite ( Zümrüt Suit) Rust ve JavaScript kodlu bir araç setidir. İkincisi Geth ve üçüncü olarak çeşitli türlerden işletmeler için oldukça avantajlı olan özelliklerin bir koleksiyonunu içeren SputnikVM. Temmuz ayında ekibin kullanıcılar ile paylaştığı Emerald-Js sürüm v0.1.6, Emerald Platform iyileştirmeleri altında güncellendi.

Bir topluluk geliştirme girişimi olan Ethereum Classic Development ( ETCDEV) ekibinin kurucusu ve CTO’su Igor Artamonov, yeni gelişmelerle alakalı Christian Seberino’yla konuştu. İkili daha çok Sebeer’in YouTube kanalında yer alan ve Ethereum Classic ile son iki yıldan bu yana gözle görülen büyümeler ve gelişmeler hakkında konuştu. Son zamanlarda platformun gelişmesine hız veren ekibin lideri olarak konuşan Artamonov yaniliklere karşı hazırlıklı ve her daim takipçi olduklarını belirtti.

Bunun dışında ekip ayrıca Polonya’daki Krakow kentini de ziyaret etti ve bu esnada merkezi olmayan bilgi işlem ve teknolojik çözümler hakkında derin araştırmalar içerisine girdiler. Ekip Ethereum Classic Development’ın Ethereum topluluğuna daha çok şey kazandıracağını ve çeşitli alanlarda katkıda bulunabileceğini düşünüyor. Ethereum Classic Development ekibi ayrıca bir kripto para iş birliği alanı üzerinde de yardımcı olacak çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir