Ana Sayfa > Haber > Ethereum Madencileri İçin Büyük Tehdit

Ethereum Madencileri İçin Büyük Tehdit

Ethereum Madencileri İçin Büyük Tehdit

Çinli çip üreticisi Bitmain, Ethereum işlem onay sürecini kontrol edebilecek kadar büyük bir güç sağlayan donanım ve çipler üretiyor. Bu gelişmeyle küçük madencileri yok edebileceğini iddia eden Bitmain, cihazın önümüzdeki aylarda gönderilmeye başlanacağını belirtti.

Bitmain’in yeni cihazıyla çalışanlar çok büyük bir avantaja sahip olacak ve Ethereum ağında işlem onaylama sürecine tamamen hakim olacaklar.

Bloomberg konuyla ilgili:

“Bitmain ve diğerleri, işlemlerin onay sürecinde onlara orantısız güç kazandıracak yeni bir bilgisayar donanımı ile hareket ettikleri için, katılımcı ağını küçültmek üzere olabilir.”

Diğer yandan Ethereum geliştiricileri, Bitmain ve diğer üreticilerin piyasaya sürmek üzere oldukları yeni ve daha güçlü bilgisayar donanımlarının gelişmesine karşı önlemler alabilmek için sıkı bir şekilde çalışıyorlar.

Bitmain, en yüksek kalitede ASIC çiplerinde uzmanlaşmış bir üretici ve şimdi de Antminer E3’ü duyurdu. Bitmain, Antminer E3’ün en güçlü ve verimli EtHash ASIC madencisi olduğunu iddia ediyor.

Bitmain, Twitter’da yaptığı açıklamayla sınırlı stokta olan cihazın siparişini almaya başladığını ve temmuz ayının ortasında Antminer E3’ün ilk grubunu göndermeye başlamayı planladığını belirtti. Perakende satış fiyatı 800 ABD doları olacak ve  kripto para biriminde ödeme yapılabilecek. Ancak, ilk part için Bitmain sadece BCH (Bitcoin Cash) ve ABD doları kabul edecek.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir