Ana Sayfa > Haber > Ethereum’un Fiyat Düşüşünden ICO’lar Sorumlu Olabilir Mi?

Ethereum’un Fiyat Düşüşünden ICO’lar Sorumlu Olabilir Mi?

Ethereum düşüşün sebepleri neler olabilir?

Ethereum (ETH) son 24 saat içerisinde %16’lık bir değer kaybederek neredeyse bu yılın en düşük seviyelerine geriledi.

Yaklaşık 265$’dan işlem gören dünyanın en popüler ikinci kripto parası bu yıl başlayan güçlü boğa piyasası ile kazandırdıklarını neredeyse tamamen kaybettirdi. Bazıları bunun kripto para sektörünün genelinden kaynaklı olduğunu düşünüyor. Altcoin’lerin büyük bir çoğunluğu bu hafta çift haneli düşüşler yaşadı. BloomWater Capital koruma fonu yöneticisi ise Ethereum’da yaşanan bu düşüşten ICO’ları suçladı. 

Geçen yıl ETH fiyatının yükselmesindeki ana sebeplerden bir tanesi bir çok geliştiricinin ilgisi ve inanılmaz sayıdaki ICOlardı. Bu yıl ise aynı sebep kripto paranın fiyatının düşüşüne neden oldu. ICO’lara katılmak isteyen ETH sahipleri pazardan uzak durarak fiyatların düşmesine katkıda bulunuyor. Geçtiğimiz yılki ICOl’arın birçoğu ERC-20 token üzerindeydi. Bu nedenle yatırımcılar Ethereum almakta oldukça hevesliydi. Buna ek olarak Ethereum, Bitcoin’e göre daha düşük işlem ücreti ve daha fazla işlem hacmi sunuyordu. Aynı zamanda son derece bilinirliği olan bir yatırım aracıydı. 2017 yılının ilk yarısında ICO pazarı hacim olarak ikiye katlandı ve düşmekte olan kripto para pazarını ayakta tuttu. Sonuç olarak ise bu yıl zorlu Ethereum satışları gerçekleşti ve kripto para, Bitcoin’den bile büyük bir düşüş yaşadı.

Geçen Yıla Göre Tablo Değişti 

BloomWater Capital yöneticisi Biswas Das ise bunun en büyük nedeninin amatör ICO geliştirmeleri olduğunu savunuyor. Bu geliştirmeler tipik girişimlerin yaptığından çok daha uzak ve yatırımcılar için tam bir baş ağrısı. Girişimler birçok fon topluyor ancak varlık yönetimini doğru bir şekilde gerçekleştiremeyerek erken satış yapıyor. Bu da pazar üzerinde büyük bir baskının olmasına yol açıyor. Geçen yıl bu olumluydu ancak bu sene artan aşırı baskı pazarın son derece kırılgan olmasına neden oluyor. Ethereum ağındaki transfer hacminin üzerindeki endişeler platformdaki ICOlara da yansıyor. Bunun sonucunda ise Cardano’nun ADA ve TRON’un TRX’inde olduğu gibi yatırımcı boşluğunu dolduruyor. Blockchain Capital LLC’den Spencer Bogart ise Ethereum’daki tokenların ve ICOların yatırımcıların gözünü boyadığını ve bu nedenle aşağı yönlü fiyat baskısının geldiğini açıkladı. 

Kaynak

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir