Ana Sayfa > Haber > Facebook Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Facebook Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Facebook Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Ünlü haber ajansı Cheddar’ın 11 Mayıs’ta paylaştığı habere göre, Facebook kendi kripto para birimini oluşturmanın avantajlarını araştırıyor. Haberin detaylarında ise Facebook’a yakın kaynakların, sosyal medya devinin uygulama içi kullanılacak sanal para çıkarma planlarının oldukça ciddi olduğunu belirtiyor.

Konuyla ilgili üst düzey muhabir Alex Heath şunları söyledi:

“Kaynaklar, Facebook’un kendi dijital para birimin oluşturmasıyla özellikle ilgileniyor. Bu, iki milyardan fazla kullanıcının devlet destekli olmayan para birimi işlemlerinin kolaylaştırılmasına olanak sağlayacak. Facebook aynı zamanda, bu popüler blok zincirleme teknolojisini için Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto-para birimlerini destekleyen başka yollar üstünde de duruyor.”

Milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook’un bu uygulamayı tabiki sağlam temellere oturtmak için uzun bir maratondan geçmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Blockhain operasyonu için Messenger’ın Başkanı David Marcus’un, Messenger’dan ayrılarak önemli isimlerin de arasında bulunduğu küçük bir ekip kurduğunu sizlerle paylaşmıştık.

Haber henüz Facebook tarafından doğrulanmasa da, Marcus’un daha önce PayPal’ın eski başkanı olması ve Aralık 2017’de ABD’nin kripto para birimi olan Coinbase’in yönetim kuruluna katılması ve Blockhain operasyonun başına geçmesi, Facebook’un kripto para çıkaracağı yönündeki iddiaları güçlendiriyor.

ccn

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir