Ana Sayfa > Haber > Foxconn Ultra Güvenli Kripto Telefonu Hakkında Detaylar Belli Oluyor

Foxconn Ultra Güvenli Kripto Telefonu Hakkında Detaylar Belli Oluyor

Foxconn Ultra Güvenli Kripto Telefonu Hakkında Detaylar Belli Oluyor

iPhone’u üreten marka olan Foxconn, içerisinde soğuk cüzdan özelliği de bulunan akıllı telefon üretecek. Sirin Labs tarafından geliştirilen telefonun önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor. Sirin Labs geçtiğimiz yıl reklamlarında Lionel Messi’yi kullanarak 157.8 milyonluk dijital para arzı gerçekleştirmişti.

Foxconn cihazı kendisi üretecek ve ürünün tasarımını yapacak. Sirin ise soğuk cüzdan donanımını ve işletim sistemini geliştirecek. Telefonda Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemci, 128 GB depolama alanı, 6 GB RAM bulunacak. Telefon Google’ın Android 8.1 işletim sistemi ile gelecek. Üretilecek olan telefonun ön tarafında 8MP büyüklüğünde arka tarafında ise 12 MP büyüklüğünde kamera yer alacak. Telefonu diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerinden birisi de ultra güvenlikli parmak izi okuyucusu olacak.

Telefonun soğuk cüzdan donanımı önde gelen kripto para birimlerini destekleyecek ve ekstra güvenliğe sahip olacak ve bu donanım telefonun internetinden, bataryasından kısacası her şeyinden ayrı olacak. Herhangi bir transfer işlemi yapılacağı zaman donanım telefona bağlanacak ve işlem bittikten sonra tamamen telefondan ayrı hale gelecek. Bu işlemleri ise telefondan bağımsız olarak çalışacak olan donanımın içerisindeki çipset gerçekleştirecek.

Foxconn dünyanın en büyük elektronik üreticisi ve Çin’deki en büyük özel yatırımcı. Şirket Apple için iPhone ve iPad, Amazon için Kindle, Nintendo için 3DS ve Wii U, Sony için PlayStation 4 ve Microsoft için Xbox One üretiyor.

Sirin Labs’ın CEO’su Zvika Landau yaptığı açıklamada ekiplerinin ilk blockchain destekli akıllı telefonu üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve Foxconn ile beraber geliştirdikleri bu telefonun gerçek güvenlik ve kullanım kolaylığı konusunda türünün tek örneği olacağını açıkladı. Geçtiğimiz Mart ayında Huawei’nin Sirin Labs ile görüşmelere başladığı ve bu telefondan 25.000 adet ön siparişte bulunduğu söylentileri çıkmıştı.

Bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir