Ana Sayfa > Haber > Gibraltar United Futbol Takımı Futbolcularına Kripto Para İle Ödeme Yapacak

Gibraltar United Futbol Takımı Futbolcularına Kripto Para İle Ödeme Yapacak

Gibraltar United Futbol Takımı Futbolcularına Kripto Para İle Ödeme Yapacak

The Guardian’ın geçtiğimiz gün duyurduğu bir habere göre, Premium Division takımlarından olan Gibraltar United, gelecek sezon futbolcularına kripto para ile ödeme yapmaya başlayacak. Takımın sahibi Pablo Dana bunun için bazı girişimlerde bulunmaya başladıklarını açıkladı. Öncelikle bir kripto para platformu olan Quantocoin’e yatırım yapan Dana, bunun için sponsorluk ortaklığı da başlattı.

Gibraltar’ın finans bölümü blok zincir teknolojisine güvendiğini söyledi ve devletin de bu platformu kabul etmesine öncülük etti. Ocak ayında hükumet, blok zincir teknolojisini kullanan işletmeler için bazı yasal düzenlemeler getirmişti. Bununla birlikte hükumet ICO’lar için de düzenleyici bir çerçeve sunmayı planlıyor.

Futbolda Her Şeyden Önce Şeffaflık Gerekiyor

Gibraltar kripto ticaretine meşruiyet getirmeyi hedefliyor diyen Dana, Gibraltar United’ın sporda yer alan yolsuzlukları kripto platformu ile azaltacağına inanıyor. Bununla birlikte gelecekte futbolda şeffaflığın hakim olacağını belirten Dana, futbolda şeffaflığın olmadığını ve bunun bir çok takım için geçerli olan yolsuzluklara neden olduğunu söyledi. Aynı zamanda bu yeni sistem kripto para ile ödeme alan yabancı futbolcuların da işine yarayacak. Bu sistemle futbolcular banka hesap ücreti vermekten ve vergi ödemekten de muaf olacak.

Futbol Takımları Kripto Para Birimlerini Benimsemeye Başlıyor

Londra merkezli Arsenal Futbol Kulübü, Ocak ayında bir kripto para birimi olan CashBet ile sponsorluk imzaladıklarını duyurmuştu.

Londra Futbol Borsası yönetim kurulu başkanı Danny Stroud, borsanın fanlarla anlaşmazlıklar olmaksızın doğrudan etkileşime girmesine izin vermek için bir token tabanlı futbol topluluğu oluşturmak istediklerini belirtmişti. Borsa ayrıca bir İtalyan kulübü olan Bari’ye ve Madrid merkezli bir kulüp olan Alcobendas’a kripto para birimleriyle çalışmaları için bazı atılımlarda bulunmuştu. Anlaşma ile bilet fiyatları düşecek ve taraftarların kulüplerde eşit haklara sahip olması sağlanmak istenmiştir.

Futbolcular Kripto Platformlarını Desteklemeye Devam Ediyor

Son zamanlarda kripto para birimlerine olan ilginin artmasına futbolcular da kayıtsız kalmıyor. Dünyaca ünlü futbolcular teker teker kripto para birimlerine olan ilgisini açıklıyor ve desteklemek için bir çok sponsorluk anlaşmalarına imza atıyor. Dünyaca ünlü futbolcular kripto sektörüne olan desteğini açıkça belirtiyorlar. Bunlardan Roberto Carlos, Luis Figo, Michael Owen ve Lionel Messi gibi dünyaca ünlü futbolcular da kripto para birimleri ile ortaklık kurmaya başladılar.

Geçtiğimiz ay Brezilya ligi takımlarından Atlético-PR bir kripto uygulaması olan Inoovi ile anlaşmıştı. takımın avukatı olan bir yetkili, Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe‘nin de aynı şirket ile görüştüğünü iddia etmişti.

Ocak ayında amatör bir Türk kulübü olan HarunUsta Spor, futbolcusu Ömer Faruk Kıroğlu ile kripto para birimi üzerinden anlaşma imzaladı.

Fildişi Sahili’nden Didier Drogba ise geçtiğimiz günlerde kripto para birimi tabanlı sosyal ağ olan All.me’nin resmi elçisi oldu ve desteğini göstermek için All.me logolu bir gömlek giydi.

Uruguaylı bir oyuncu olan Luis Suarez, geçtiğimiz yıl tahminlerde bulunan bir Blockchain platformunu kendi Instagram hesabından destekledi.

Geçen hafta ise yine dünyaca ünlü futbolcu Ronaldinho, futbol bahisleri, dijital stadyumlar ve e-ticaret için oluşturulan bir platform Soccer Coin adlı bir projeyi duyurmuştu.

ccn

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir