Ana Sayfa > Haber > Google Kripto Para Piyasasına Girecek mi?

Google Kripto Para Piyasasına Girecek mi?

Cardano, Google’dan gelen kripto para ve ileri teknoloji görüşmesi talebiyle gündemde. Google ile Hoskinson arasındaki görüşmenin detayları açıklandı.

Cardano, Google’dan aldığı kripto para ve ileri teknoloji görüşmesi için aldığı davetiye ile bir kez daha gündemde. Cardano, Google ile Charles Hoskinson arasındaki görüşmenin detaylarını açıkladı. Bu Collab’ın geleceği için mükemmel bir fırsat olarak görülüyor.

Görüşmede Hoskinson, Google’a şirket, Cardano ve IOHK hakkında yüzeysel bilgiler verdi. Görüşmenin ilerleyen anlarında ise Cardano’nun Ouroboros adı verilen algoritması üzerine konuşmalar yapıldığı ifade edildi. Ouroboros’u diğerlerinden ayıran en büyük özelliği kripto para sahibinin transferi onaylayabilmesi. Bu da daha fazla coin, daha fazla doğrulama ve madencilik anlamına geliyor. Ouroboros’un bu özelliği birçok kişinin ilgisini çekiyor.

Tek Odak Kripto Para Değil

Görüşmede birçok fikir alışverişi oldu ve IOHK bugüne kadar neleri başardığını, hangi yeniliklerin gelişme sürecinde olduğunu ve hangilerinin hazır olduğunu anlattı. Bu görüşmede projelerin genel kullanıma açılmadan önce test edilebileceği bir test ağı da planlandı. Sanal bir makine üzerinde akıllı kontratların demo versiyonu çalıştırıldı.

Akıllı kontratlar sanal makinelerde projelerin çalışabilmesi için gerekli platformun oluşturulmasını sağlıyor. Ayrıca programlamadaki hataların bulunabilmesi için bir onaylayıcı olarak çalışıyor. Bu şekilde geliştirici ekip nerelerde hata olduğunu keşfederek projelerin daha kullanışlı olmasını sağlıyor.

Görüşmedeki en büyük kaygı Cardano geliştiricilerinin hangi hükümlere tabi olduğu ve kripto güvenlik ile şirketlerin gizliliğin korunmasını sağlamak üzerine oldu. Görüşmedeki katılımcılardan birisi token paylaşımına ve bunun daha fazla müşteri çekme konusunda ne gibi bir stratejiye sahip olduğuna dair bir soru sordu. Sorunun adresi ise dolaşımda 26 milyar token olduğunu açıklayan Charles Hoskinson oldu.

Teknoloji gündemini yakından takip etmekten çok daha fazlasını yapan; teknoloji geliştiren Google için bu toplantının neler ifade edeceği ise büyük merak konusu. Yeni bir satın almanın söz konusu olup olmadığını ya da teknoloji devinin kripto para ve blockchain teknolojileriyle yakından ilgilenip ilgilenmeyeceğini zamanla öğreneceğiz.

Google Gerçek Bir Devrimin Öncüsü Olabilir

Kripto dünyasında birçok firma tıpkı Bitcoin gibi sıfırdan başlamak zorunda kaldı. Bunun yükünü yıllarca eken Bitcoin ve diğer kripto paralar karşılarında güçlü devletleri, zengin iş adamlarını ve bankaları buldu. Kripto paralar ve Blockchain teknolojik anlamda çığır açıcı bir yenilik olmasaydı çoktan tarihe gömülmüştü. Ancak kripto paraların ve blok zincirin gücü ortaya çıktıkça birçok kurum bu özellikleri kullanmaya başladı. Önce Çin konuyu ele aldı ve teknolojiyi aktif bir şekilde kullanarak öğrendi. Amerika da kripto paraların kullanımını yasaklasa da bu yasak pek önemsenmedi. Kripto paraların bir ihtiyaçtan çok insanların ferahı ve enerji tasarrufu adına (madencilik enerjisi değil tabi ki) bir zorunluluk olması bankaların bile elini kolunu bağlamış durumda. Şimdi Google gibi dev şirketlerin kendi ICO’larını çıkarmak yerine Kripto borsasına kaynak çıkmaları sistemi geri dönülemez bir noktaya taşıyacaktır. Özellikle Google kripto paralardan yana bir tutum sergilerse çok kısa bir zaman sonra Bitcoin bütün ülkelerde kullanılmaya başlayabilir.

BitcoinExchangeGuide

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir