Ana Sayfa > Haber > Google, Vitalik Buterin’i Bünyesine Katmayı Denemiş

Google, Vitalik Buterin’i Bünyesine Katmayı Denemiş

Vitalik Buterin Google ile yaptığı görüşmeye dair detaylar paylaştı.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, San Francisco’da düzenlenen küçük ve özel bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu. Buterin bu etkinlikte blockchainin geleceğine ve Google’ın kendisini işe alma girişimine dair konuşmalar yaptı. Etkinlik geçtiğimiz hafta Berkeley’de öğrenciler tarafından düzenlenen Blockchain at Berkeley kapsamında gerçekleştirildi. Bu etkinlikte Origin ve Modernist’in kurucusu Steve Chen de yer aldı.

Etkinlikte kripto topluluğuna dair önemli konular ele alındı. Konuşmada Vitalik Buterin, Crypto Congressman’dan Jason Hsu’ya şu anda hangi projeler üzerinde çalıştığından bahsetti. Buterin şu anda proof-of-stake ve grafik protokolleri üzerinde çalışmalar yaptığını duyurdu. Buterin bahsettiği projelerin Ethereum araştırma topluluğu tarafından yürütüldüğünü açıkladı.

BCFocus’un haberine göre görüşmelerde konu Casper protokolüne de geldi. Buterin, Casper protokolünde de son aşamaya geldiklerini ve akademik analizleri beklediklerini belirtti. Buterin projelerin dışında herkes tarafından merak edilen Google görüşmeleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Buterin bunun bir şaka olduğunu, Google’ın insan kaynaklarından birisinin kendisinin GitHub’da yer alan makine öğrenimi algoritmalarını analiz ettiğini ve uluslararası olimpiyatlarda yüksek skor aldığını gördüğünü belirtti. Buterin, bu çalışmaların kendisinin Google’a stajyer olarak girmesi için mükemmel olduğunu esprili bir dille anlattı.

Blockchain ve Gizlilik Politikası

Buterin’e göre Blockchain’de gizliliği sağlamanın yolları henüz yeterli değil. Ancak Blockchain üzerinde gizliliği sağlamanın birçok yolu bulunuyor. Zcash’in projelerini örnek gösteren Buterin, Ethereum’daki birçok araştırma için Zcash’in güzel çözümler sunduğunu belirtti. Görüşme sırasında Buterin, blockchain üzerindeki son geliştirmelerden oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Özellikle progress of state ve plazma kanalları üzerindeki çatışmalar oldukça tatmin edici. Buterin aynı manada gelecekteki projelerden de bahsetmeyi ihmal etmedi. Bu projelerden en önemlilerden birisi de Blockchain üzerindeki anlaşmaları daha yüksek bir seviyede tamamlamak. Özellikle kripto para topluluğunun proof-of-work çalışmalarını geride bırakması ve gerçek bir işlevsellik sunması Buterin’in gelecek planları arasında yer alıyor.

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir