Ana Sayfa > Haber > Google, Vitalik Buterin’i Ekibine Katmaya Çalışıyor

Google, Vitalik Buterin’i Ekibine Katmaya Çalışıyor

Google, Vitalik Buterin'i Ekibine Katmaya Çalışıyor

Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, Google’ın takibine girdi. Google, Vitalik Buterin’i ekibine katmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Buterin’in attığı bir tweet oldukça ses getirmişti. Attığı tweette, Google’dan gelen bir mesajı paylaştı ve o mesajın üzerine bir anket başlattı. Anket sorusu ise “Buterin’in Ethereum’u bırakıp Google ile çalışmasına ne diyorsunuz?” Anketi 2.000’den fazla kişi yanıtladı ve çoğunluklu yanıt “Hayır” oldu. Daha sonra bu anket Twitter’dan silindi.

Google, geçtiğimiz ay iki ayrı blockchain projesi üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu projeler, “kurcalamaya karşı korumalı bir denetim sistemi” ve “bir bulut işlemleri platformu.”

Konuyla ilgili Reddit kullanıcısı Fuyuki Wataru şunları söyledi:

“Buterin istediği kararı vermekte özgürdür. Bence onun yeteneği, Google’da bile olsa, bir kafese oturtmak için çok büyüktür. Bu kadar genç yaşta böyle şeyler başardıysanız, hayatın sizin için daha fazla planları olduğunu düşünüyorum. Belki 1-2 aylık bir tatil daha iyi olur.”

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir