Ana Sayfa > Haber > Güney Afrika’ya Çoklu Kripto Para ATM’si Geliyor

Güney Afrika’ya Çoklu Kripto Para ATM’si Geliyor

Güney Afrika'ya Çoklu Kripto Para ATM'si Geliyor

Kripto para ticareti Güney Afrika’da büyümeye devam ederken, bazı perakendeciler bu fırsattan yararlanarak para kazanmayı umuyorlar. Uluslarası bir perakende firması, kısa bir süre içerisinde ülkeye çok seçenekli bir kripto para ATM’si getiriyor. 

Güney Afrika’da yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntılardan halk, kripto para ile çıkmayı umuyor. Son zamanlarda kripto paralara yönelim daha da artınca Northwold Spar, Johannesburg’da bir kripto para ATM’si kurmaya karar verdi. Spar, uluslararası bir perakende firması. Spar’ın yetkilileri Johannesburg’un bu çok seçenekli ATM’yi  test etmek için en uygun şehir olduğunu düşünüyor. Northworld Spar’ın Genel Müdürü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu çok heyecan verici. Bu ATM, kripto para alıp satmanın hayal kırıklığını fazlasıyla alacaktır ve umarım kripto paranın ana akım olmasına yardımcı olacaktır.”

ATM; Ethereum, Dash, Bitcoin ve diğer kripto paralar dahil olmak üzere hepsi için alım satım işlemlerinde kullanılabilecek. Bu kiripto para birimlerinden satın almak isteyenler banka hesabı olmadan bunu yapabilecekler.

Neophytou, Avrupa’yı seyahat ederken bu fikri uygulamaya karar verdiğini belirterek:

“Avrupa çok farklı bir Dünya. Almanya’nın sokaklarında dolaşırken “Bitcoin burada kabul edilir” yazısını görüyorsunuz. Birileri bu ATM’den kripto para alırken güvende olduğunu bilmelidir.”

2014 yılında da Bitcoin ATM’si kurulan şehirde, ATM uzun süre kalamamıştı ve kısa süre içerisinde kapatılmıştı. Şu an Güney Afrika’da sadece Zimbabve ve Cibuti’de kripto para ATM’leri bulunuyor.

bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir