Ana Sayfa > Haber > Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Bitcoin, Cardano ve Steallar

Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Bitcoin, Cardano ve Steallar

Cardano Stellar Bitcoin Fiyat Analizi

Birçok coin gibi Bitcoin’de de yukarı yönlü bir baskı yaşandı. Geçtiğimiz günlerde 6000$’ın ana destek noktası olduğu kanıtlandığı gibi aynı zamanda 2018’in en düşük fiyatları da görüldü. Yaşanan bu gelişmeler ile beraber gelecekte kazancın yüksek olması bekleniyor ve Bitcoin alıcıları düşük fiyatlardan alış fırsatı kovalıyor.

Tasarımlarından dolayı kripto paraların üzerinde herhangi bir hükümet dahli bulunmuyor. Bu şekilde kripto paralar dijital olarak var oluyor ve üzerinde az bir uygulama bulunuyor. Bunların dışında kripto para dünyasında ana akım medyada yer alan yeni düzenleme haberlerinin dışında kripto paraların hiperenflasyon yaşayan ekonomilerde ne kadar kullanışlı olduğu haberleri de yer alıyor. Zimbabwe ve Bolivya gibi basılı paraların herhangi bir değerinin bulunmadığı ülkelerde Bitcoin’in kullanımı oldukça açık bir örnek. Bu da gelecekte değerinin hükümet tarafından değil de kullanıcılar tarafından belirlenen paraların ne ölçüde önemli olacağını gösteriyor.

16 Temmuz Bitcoin (BTC) Günlük Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün şimdiye kadar %3 artış gösterdi ve düşme eğiliminden uzaklaştı. Fiyat seviyesi 6800 ile 7000$ arasına oturana kadar alıcıların sabredeceği görünüyor. Bunun en büyük nedeni ise 7000$’ın 2 Temmuz tarihinde görülen en yüksek fiyat olması. Bunun dışında 7000$ bir direnç noktası olarak kabul ediliyor ve bu seviye geçildikten sonra fiyatlarda yükseliş trendi görülmesi bekleniyor. Elbette bitcoin her zaman şaşırtıcı bir kripto para birimi ve üzerindeki her etki neredeyse tüm altcoin fiyatlamalarında hissediliyor.

16 Temmuz Cardano (ADA) Günlük Analizi

Cardano (ADA), dolar karşısında 0.1250 seviyesinde önemli bir destek seviyesi elde etmişti. ADA/USD paritesi yukarı yönlü güzel bir başlangıç yaptı ve 0.1300 ile 0.1330 dolar direnç seviyelerini kırdı. Yukarı yönlü hareket oldukça güçlü olduğu için fiyat 0.1320 dolar seviyelerinde kaldı. Cardano tekrar yükselişe geçip 0.1400 dolarlık direnç seviyesinin üstüne geçmeden önce en düşü 0.1329 dolar fiyat seviyesini gördü.

Cardano’nun yakın zamanda 0.1450$ direnç seviyesinin üzerine çıkması ve orada kalması bekleniyor. Bu durum yaşandığında ise alıcıların gözü 0.1500$ seviyesinde olacak. Bu seviyede Cardano yatırımcıları önemli miktarda gelir elde edebilir. Sonuç olarak Cardano’nun fiyat seviyesi 0.1400 dolar seviyesi üzerinde kaldığı sürece yatırımcılar için önemli bir fırsat olacağı düşünülüyor.

16 Temmuz Stellar (XLM) Günlük Analizi

CoinBase platformunda yer almak, kripto para pazarında uzun ömürlü olmak için önemli adımlardan bir tanesidir. Coinbase’in Stellar Lumens (XLM) desteğini getireceğini açıklaması bu açıdan büyük heyecan yarattı. Stellar Lumens, dağınık yapıya sahip ve milyar dolar seviyelerinde bir proje. EOS ve Litecoin gibi XLM’de son 24 saat içerisinde %4’lük bir yükseliş yaşadı. Dün de  ara ara yaşanan yükseliş trendi ile XLM fiyatının alıcıları harekete geçirecek 22 cent seviyesini geçmesi kimseyi şaşırtmadı. XLM fiyatından küçük gelirler elde etmek ya da 22 cent seviyesinden alış yaparak uzun vadeli bir yatırım yapmak mümkün. Stellar fiyatının 15 Temmuz’daki en düşük seviyesini gördükten sonra ilk hedefinin 30 cent seviyesinin üzerine çıkması olduğu düşünülüyor.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir