Ana Sayfa > Haber > Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Dogecoin, Neo ve IOTA

Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Dogecoin, Neo ve IOTA

Günün dikkat çeken kripto para birimleri neo, IOTA ve dogecoin oldu.

Pek çok kripto para birimi için olumlu sonuçlanan hızlı yükseliş ve ardından buna bağlı meydana gelen dalgalanmalar Bitcoin’e değer kazandırırken bazı kripto paralara olumsuz etkide bulundu. Bitcoin gibi popüler kripto para birimleri yükseliş trendinin etkisine girmiş görünürken IOTA ve Neo elde ettiği hızlı yükselişi koruyamadı. Dogecoin ise bu son dalgalanmalardan olumlu etkilenen kripto para birimleri arasında yer alıyor.

24 Temmuz Dogecoin (Doge) Günlük Analizi

18 Temmuz tarihinde yaşanan yükselişten olumlu yönde etkilenen kripto para birimlerinden birisi de Dodgecoin (DOGE) oldu. Pek çok para birimi ani yükselişini devam ettiremezken dodgecoin elde ettiği yükselişin bir kısmını korumayı başardı. Temmuz ayının ortalarında 0.002812$ seviyelerinden işlem gören dodgecoin şu an 0.003544$ seviyelerinde işlem görüyor. Hızlı yükselişten sonra kısa süreli bir düşüş yaşayan ve düzeltme ile daha sağlam adımlar atmaya başlayan dodgecoin 0.0026 seviyesine önemli bir desteğe sahip bu desteğin üzerinde kalması ile birlikte yeni bir destek seviyesi oluşabilir. Dogecoinin yükseliş trendinde ise karşısına çıkacak dirençlerden birisi 0.0039$ seviyesinde.

24 Temmuz Neo (NEO) Günlük Analizi

Ani yükseliş ve düşüş trendine yakalanan kripto para birimlerinden diğeri de Neo(NEO) oldu. Bazı kripto paralar bu sert hareketlerin etkisi ile olumlu bir havaya girerken işler Neo için ne yazık ki olumlu ilerlemedi. Hızlı çıkışın ardından gelen düşüş trendi devam ediyor. 39.85$ seviyelerine kadar yükselen Neo şu anda 33.93$ seviyesinde işlem görüyor. Günlük işlemlerde ufak alım ve satım fırsatları sunan kripto para biriminin yükseliş trendine geçebilmesi için aşması gereken direnç seviyeleri biraz zorlu görünüyor. 33.96$ seviyesinin geçilmesi para biriminin yükselmesi açısından oldukça önemli. Neo bu direnci kırmak için bir kaç yükseliş hamlesi yapmayı başarsa da henüz uzun süreli bu seviyenin üzerinde kalmayı başaramadı. Kripto para biriminin düşüş trendinin sürekliliği için de 32 ve 31.83$ önemli destek noktaları olarak görülüyor. 

24 Temmuz IOTA (MIOTA) Günlük Analizi

Yükseliş trendini ay başından beri nispeten daha istikrarlı bir şekilde devam ettiren IOTA(MIOTA), 18 Temmuz itibariyle ani çıkış ve bu çıkışı devam ettiremeyen düşüşü ile dikkat çekti. 1.08$ seviyesinde işlem gören IOTA yaşadığı düşüş trendi ile 0.9262$ seviyelerine kadar çekildi. Şu an 0.96 seviyesinden işlem gören kripto para biriminin ayı piyasası etkisinde olduğunu söylemek mümkün. Düşüş trendinin bir süre daha devam etmesi bekleniyor olsa da eğer IOTA önemli iki direnç noktasını uzun süreli kırmayı başarırsa yükseliş de mümkün olabilir. 1.18 ve 1.26$ seviyelerinde bulunan dirençler oldukça mühim görünüyor. 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir