Ana Sayfa > Haber > Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Litecoin, Monero ve Augur

Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Litecoin, Monero ve Augur

Günün öne çıkan kripto paraları yükselişleri ile yatırımcılarını sevindiriyor.

Bu haftaya hızlı başlayan kripto para birimleri bir süredir devam eden düşüş etkisi sonrasında toparlanma eğilimine girmiş oldu. Önemli iş adamlarının ve şirketlerin kripto para birimleri ve Blockchain teknolojileri için verdiği yeşil ışıklar sayesinde öncelikle Bitcoin olmak üzere pek çok kripto para birimi yükselişe geçti.

İlk 100’de gösterilen kripto para birimlerinden sadece 4 tanesinde düşüş devam ederken geri kalanların hepsinde belirli oranlarda yükseliş olması kripto paralarda toparlanma etkisinin net bir şekilde gözler önüne serilmesini sağladı.

17 Temmuz Litecoin (LTC) Günlük Analizi

Litecoin (LTC) kısa vadede boğa piyasasının etkisinde yükselişine devam etti. 78.78$ seviyesinden 84.86$ seviyesine yükselen Litecoin bu yükselişe rağmen uzun vadede ayı piyasasının etkisinden kalacak gibi gözüküyor. Geçtiğimiz haftayı düşüş trendinde geçiren Litecoin’in 74.01$ seviyesinde önemli bir destek noktası bulunuyor. Eğer düşüş trendi ile birlikte bu destek seviyesi kırılırsa LTC için önemli bir destek seviyesi olan 59.43$ ön plana çıkacak. Şu an bakıldığında 76, 78 ve 80 dolar seviyelerinde destek gören Litecoin’in önünde 83, 85 ve 87 dolarda bulunan güçlü direnç noktaları var. Bir haftalık süreçte yatırımcılarına %8.08’lik bir kar bırakan Litecoin günlük değişimlerinde de şu ana kadar %5.80’lik bir yükseliş yakaladı.

 

17 Temmuz Monero (XMR) Günlük Analizi

 

Monero (XMR) uzun vadede yatırım tavsiyesi olarak gösterilen Monero için şimdilik yükseliş trendinde olduğunu söylemek mümkün. 16 Temmuz itibariyle 124$ seviyesine düşen Monero bugün hızlı bir yükseliş ile 140.94$ seviyesine kadar yükseldi. Geçtiğimiz ay Monero için oldukça önemli bir destek seviyesi olan 150$ şu an Monero’nun önündeki en önemli direnç seviyelerinden birisi. Uzun vadede 299$ seviyesinin beklendiği birkaç ay öncesine göre beklenenin altında ilerleyen Monero için grafiklerde gözüken iki ihtimal var. 299$ seviyesi yükseliş trendi ile birlikte hala mümkün gözükse de eğer kripto para birimi ayı piyasasının etkisinde kalmaya devam ederse 70$ seviyelerine kadar çekilebilir. Bu da Monero’nun yaklaşık olarak 1 yıl önceki seviyelerine geri dönmesi anlamına geliyor. Son bir haftada %7.63 ve son 24 saatlik grafikte %10.65 değer kazanan Monero yatırımcılarının yüzünü güldüren kripto para birimlerinden birisi oldu.

17 Temmuz Augur (REP) Günlük Analizi

Augur (REP) 10 Temmuz itibariyle girmiş olduğu düşüş trendini yükseliş umutları ile kırmaya çalışıyor. Kripto paranın 34.37$ seviyesinde başlayan düşüş trendi 27.78$  seviyesine kadar devam etti. 14 Temmuz itibariyle bu seviyeyi gören Augur dengeli ve istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. Günlük kazanç elde etmek isteyen yatırımcılara ufak yüzdelerle de olsa fırsatlar sunan kripto para birimi bugün 30.34$ seviyesine kadar yükseldi. Haftalık analizlerde %7’lik bir düşüş yaşayan Augur günlük grafiklerde %3’lük değer artışı ile al-sat yaparak kar elde etmek isteyen yatırımcılar için fırsat sunmaya devam ediyor. Uzun vadede dengesiz bir dağılım ile ilerlenmesi beklenen Augur için kırılması gereken en önemli seviyelerden birisi de 34-35$  seviyesi.

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir