Ana Sayfa > Haber > Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Ripple, Litecoin ve Qtum 

Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri: Ripple, Litecoin ve Qtum 

Kripto para birimleri için genel bir düşüş trendinden bahsederken bugün Ripple, Litecoin ve Qtum coinlerini inceledik.

Kripto para birimlerinde genel bir düşüş trendi gördüğümüz bu günlerde oldukça şaşırtan grafikler görmek de mümkün. Bitcoin tarafında yaşanan düşüşle birlikte bu düşüşten etkilenen kripto para birimlerinin uzun vadede bu duruma nasıl dur diyecekleri de ayrı bir merak konusu. Kripto para birimini hayatımıza sokan Bitcoin ve Bitcoin ile değer belirlemesi yapılan altcoinler için genel düşüş havasının kırılması için öncelikle BTC bağımlılığının ortadan kalkması gerekiyor. Altcoinler ve Bitcoin arasındaki dramatik bağlantıyı incelediğimiz haberimizde de rahatlıkla görebileceğiniz gibi bir süre daha bu piyasaları birlikte ele almak ve benzer düşüş trendleri görmek zorundayız.

11 Temmuz Ripple (XRP) Günlük Analizi 

Son birkaç gündür kripto para birimlerinde yaşanan düşüşten nasibini alanlardan birisi de Ripple oldu. 0.46 – 0.45 aralığında gidip gelen Ripple’da değişen direnç ve destek noktaları yatırımcılar için oldukça önemli. 3 Temmuz’da ayın en yüksek seviyesi 0.52 USD’yi gören Ripple, bu tarihten itibaren oldukça değişken bir yön çizdi. Yükseliş trendini koruyamayan Ripple günlük hareketlerinde pek çok al – sat fırsatı sunan kripto para birimleri arasında yer aldı. 7 – 8 Temmuz aralığında ciddi bir değer kaybı yaşayan XPR 0.46 USD seviyesine geriledi. Hafta sonunda yaşanan ani bir yükselişle yeniden 0.50 USD direnç seviyesini kırmayı denedi. Bu tarih itibariyle düşüşe geçen Ripple için bu ayın dip fiyat seviyesi şimdilik 0,44 USD olarak gözüküyor.

Grafik analizlerinde kısa dönemde değişken orada dönemde ise ayı piyasasında olacağı gözlemlenen Ripple diğer pek çok altcoin gibi Bitcoin tarafında meydana gelen değişimlerden ciddi bir şekilde etkileniyor. 0.48, 0.49 ve 0.50 USD seviyelerinde direnç noktaları oluşturan Ripple (XRP), 0.46, 0.45 ve 0.44 destek seviyelerinde 4 saatlik dilimlerden daha fazla kaldığı için analistler orta vadede düşüş beklediklerini ifade ediyor. 0.52 ve 0.44 USD aralığında değişken yönelimleri olan Ripple için bu aralıkta al – sat fırsatları olacağı da söylenenler arasında.

11 Temmuz Litecoin (LTC) Günlük Analizi 

Ani yükseliş trendi ile şaşırtan Litecoin (LTC) ayrıca yükseliş seviyesini en uzun süre koruyan kripto para birimlerinden birisi oldu. Temmuz ayında şimdilik gördüğü en yüksek seviye 89 USD olan Litecoin için düşüş trendi 3 Temmuz sonrasında başlamış oldu. Düşüş trendini 8 Temmuz’a kadar devam ettiren Litecoin, 80 USD seviyesine kadar gerilerken anlık bir yükseliş ile 86,50 USD seviyesine kadar çıktı. Litecoin gün içerisinde ciddi bir al -sat hacmi oluşturuyor. Kripto para birimi için bu tarihten itibaren düşüş yorumları yapıldı. Litecoin sağlam destek noktaları sayesinde 80 USD’nin altına inmeme konusunda kararlı duruyor. 79, 80 ve 81 USD destek seviyelerinde kalmayı başaran kripto para birimi için kısa ve orta vade de değişken bir trend bekleniyor. Bu değişkenlik ay boyunca pek çok alım fırsatı yaratırken aynı zamanda günlük oyuncular için de iyi bir karlılık getirdi. Kripto para birimlerinde uzun vadede tahmin yapmak imkansız olsa da şimdilik Litecoin tarafında doğrudan bir ayı ya da boğa yönelimi gözükmüyor. 

11 Temmuz Qtum (QTUM) Günlük Analizi 

Son bir haftalık süreçte değer kaybeden kripto para birimleri arasında yer alan Qtum, yaşadığı %14,24’lük değer kaybı ile dikkat çekiyor. Qtum 11 Temmuz’da 8.02 ile günün en yüksek seviyesini gördü. Yaklaşık 4 saatlik bir süre içerisinde 7.78 USD ile günün dip seviyesini gördü. Al – sat fırsatları yaratan kripto para birimlerinden birisi olan Qtum, için yapılan grafik analizlerinde beklentiler oldukça ilginç. Analistler tarafından destek seviyelerini sağlamlaştırarak ilerlediği ifade edilen Qtum için uzun vadede grafikler yükseliş sinyali veriyor. Yine de kripto para borsalarında her an her şeyin mümkün olduğunu unutmamak gerek. 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir