Ana Sayfa > Haber > Günün Öne Çıkan ICO’ları : Cultural Places – Provoco

Günün Öne Çıkan ICO’ları : Cultural Places – Provoco

Günün Öne Çıkan ICO'ları

Kripto para borsaları yeni seviyelerine alışmaya çalışıyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum platformunda çalışan ICO’lar bu durumdan avantajlı çıkmak istiyorlar. Bugün yine birçok ICO piyasaya çıkacak. Bunlardan biri olan Potion Owl, sağlık sektörü ile ilgili bir uygulama geliştirmiş. Her zaman olduğu gibi yine finans sektörüne ve blok zinciri teknolojisini geliştirmeye yönelik ICO’lar ağırlıkta. Bugün çıkmayı bekleyen Loandex ve Bitscreener bunlara örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca kendini Singapur’un PayPal’u olarak tanıtan CoinPayo ve daha doğa dostu bir enerji sektörü hedefleyen EcoGem de bugün yepyeni bir hayata adım atacaklar. Bizim bugün çıkacak ICO’lar arasından seçtiklerimiz ise Cultural Places ve Provoco.

Blockchain teknolojisinin en önemli özelliklerinden bir tanesi fikri özgürlük sağlaması. Dünyanın neresinde olursanız olun yeni bir uygulama geliştirmek istediğinizde Ethereum, EOS ve Bitcoin gibi platformları kullanarak kendi maceranıza başlayabilirsiniz. Örneğin bugün tanıtacağımız iki uygulama da oldukça basit, eğlenceli ve faydalı. Gelin bu iki ICO’ya biraz daha yakından bakalım.

Provoco Sosyal Bir Macera ile İnsanları Birleştirmeyi Hedefliyor

Bügün piyasada yerini alacak en iyi ICO’lar arasında Provoco’yu göstermemin başlıca nedeni uygulamayı kullanışlı bulmam oldu. Provoco’da uygulamayı kullanan insanlara sosyal aktiviteler üzerinden meydan okunuyor. Örneğin uygulamanın kendi videosunda gösterdiği gibi paraşütle atlamak, koşmak, bir yere gitmek vb. Meydan okumalarda bir sınır olmasa gerek. Bu daveti kabul eden kullanıcı da aktiviteyi gerçekleştiriyor. Daha önce de buna benzer uygulamalar çıkmış, hayali mekanlarda puanlar toplanmış ve bu oyunlar viral bir şekilde bütün dünyaya yayılmıştı. Ancak Provoco insanları sadece bir yere göndermiyor aynı zamanda interaktif bir şekilde vakit geçirmelerine de yardımcı oluyor. Bu uygulamanın sadece bisiklet versiyonunun ne kadar başarılı olduğunu hatırlatmakta yarar var. Bu interaktif maceraların her birinde maceraya ortak olan herkes de uygulamanın ödül paralarından kazanacak. Sistem Ethereum üzerine kuruluyor ve Ethereum akıllı kontratlarını kullanacak.

Cultural Places Kültürler Arası Mesafeleri Ortadan Kaldırmayı Düşünüyor

Bugün markette yerini alacak olan ICO’lardan bir diğeri de Cultural Places. Bu uygulama da oldukça faydalı olabilir. Her ne kadar daha önce bu uygulamanın bir çok örneği olsa da, ki zaten bu blok zinciri teknolojisi ile geniş platformlara yama olarak çıkan neredeyse bütün uygulamaların benzeri var, derli toplu bir şekilde sunulması halinde işe yarar bir uygulama olabilir.

Cultural Places, özellikle turistlere hitap ediyor. Farklı kültürlerde farklı kuralların olması yönünden doğabilecek sorunları en aza indirmeye odaklı bir platform oluşturmayı hedefliyor. Yeni karşılaşılan kültürün farklı ögelerini öğrenmek iletişim kurulabilmesi açısından çok önemlidir. Ayrıca yeni ayak basılan bir yerdeki fiyatların da önceden bilinmesi hem turistleri hem de iş için evinden uzaklaşmak zorunda kalan insanları rahatlatır. Bakalım Cultural Places kendisine kalıcı bir yer bulabilecek mi.

Yazının sonunda hatırlatmak isterim ki burada tanıtımı yapılan ICO’lara yatırım yapmak isteyen kişiler detaylı bir analiz yapmalı ve ondan sonra yatırım yapmalılar. Bu bir yatırım tavsiyesi yazısı değildir ve bu uygulamalardan zarar edildiği taktirde, Coinmoz sorumluluk kabul etmez.

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir