Ana Sayfa > Haber > Günün Öne Çıkan ICO’ları #Maestro – Cubomania – Hirego

Günün Öne Çıkan ICO’ları #Maestro – Cubomania – Hirego

Cubomania - Hirego - Maestro ICO

Bugün yine birçok ICO piyasaya çıkmayı bekliyor. Her hafta onlarca halka arz gerçekleşiyor ve bu uygulamaların birçoğu aradığı destek rakamlarına ulaşmayı başarıyor. Bu uygulamalar genelde daha Ethereum gibi daha büyük platformlarda kuruluyorlar ya da değerlerini otomatik olarak Bitcoin gibi değerli kriptolara bağlıyorlar. Bu şekilde her gün pşyasaya yeni para akışı sağlanıyor olması kripto dünyası açısından çok önemli.

Yeni merkezsiz çağa geçiş aşamasında bu uygulamaların başarılı olanları yeni dünyanın Google ya da Facebook uygulamalarının yerine geçebilir.

Bugün çıkacak olan uygulamalardan sizin için seçtiklerimiz Maestro,  Hirego ve Cubomania. Üç farklı sektörden farklı yatırımcılar ve farklı insanlara hitap edecek olan bu ICO’lara gelin biraz daha yakından bakalım.

Dinleyici ile Müzisyen Blockchain ile Bütünleşiyor – Maestro ICO

Blockchain teknolojisinin dünyaya en büyük kazancı birçok aracıyı ortadan kaldıracak olması olarak gösteriliyor. Bu aracılardan en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi de müzik sektörü elbette. Ortalamaya vurulduğunda çok az sayılacak hatta gözardı edilebilecek bazı sanatçılar dışında diğer müzisyenler yaptıkları işlerden para kazanmakta zorlanıyorlar. Bazı ülkelerde sektör gelişmediğinden buradaki potansiyel müzisyenler kendilerini gösterme fırsatı bile bulamıyorlar.

Blockchain teknolojisini kullanarak yapılan yeni bir uygulama sanatçı ile dinleyici arasındaki diğer aracıları ortadan kaldırarak araya direk bir köprü kurmayı hedefliyor. Maestro adı verilen yeni uygulamada müzisyenler şarkılarını platforma ekliyor ve dinleyiciler sadece ve direk olarak sanatçıya ödeme yapıyorlar. Buna benzer ICO’lara daha önce de rastlamıştık. Bakalım bunlardan hangileri başarılı olacak. Tabi müzisyenlerin kayıt stüdyolarına olan ihtiyacının bu şekilde ortadan kalkacağını söylemek de çok doğru değil. Çünkü müzisyenlerin bestelerini kaliteli ve istedikleri gibi bir şekilde kaydedebilmeleri için bir yapımcı şirkete ihtiyaç duyacakları aşikar şimdiki sistemde. Ortaya çıkacak olan yeni platformun bu sorunu da ortadan kaldırması gerekir ki bu yapılamayacak bir şey değil.

Maestro Resmi Sitesi : maestroproject.io

Çocukların Yeni Oyun Dünyaları – Cubomaina

Gelişen teknoloji ile birlikte çocuklarımızın öğrenmesi gereken şeyler de giderek hem farklılaşıyor hem çoğalıyor. Bundan birkaç yüzyıl önce dünyanın bugüne göre ne kadar bilgisiz olduğunu düşününce insanlığın teknolojik olarak varabileceği noktaları hayal etmek çok güç. Tabi bilgi çağına girdiğimiz bu yeni dönemde gerçek bilgi çok değerli. Yeni ve daha akıllı olması beklenen jenerasyonların bilmesi gereken o kadar çok şey var ki bunlara hazırlık biçimleri de elbette daha farklı olmak zorunda.

Cubomania bu problemi gören şirketlerden bir tanesi. Şirket sahipleri geliştirdikleri ürüne giden yolu çocukların oyuncaklarla olan ilişkilerini inceleyerek belirlemişler. Hem gerçek elemanlar hem de sanal elemanlar taşıyan yeni oyuncaklarla birlikte çocuklar sanal gerçeklik, nesnelerin interneti gibi konularda bilgi sahibi olarak gelişecekler. Yeni çağa giren medeniyetler arasında bu teknolojilere ayak uyduramayanların çağa tutunma şansı neredeyse yok maalesef. O yüzden bu gibi eğitim modellerinin bir an önce ülkemizde de hayata geçmesini temenni ediyoruz.

Cubomania Resmi Sitesi : cubomania.io/

Araba Kiralamada Yeni Dönem – Hirego

Blockchain ve merkezsiz platformlar her sektöre el atıyor. Otomotiv sektörünün öncüleri de sırayla blok zinciri teknolojisine katılmaya başladılar. Volkswagen, Porsch gibi şirketler akıllı araba tasarımlarında ve modellemelerinde Blockchain teknolojisini kullanmaya başlamışlardı.

Hirego daha çok insanların birebir kullanabileceği faydalı olabilecek bir uygulama gibi görünüyor. Bu uygulama sayesinde insanların birbirlerinden araç kiralamaları mümkün olabilecek. Tabi bu işler dünyanın her tarafında farklı yasa ve kurallar doğrultusunda ilerleyebiliyor. ICO’ya yatırım yapmadan önce Uber sisteminin bile hem ülkemizde hem de dünyanın çeşitli bölgelerinde yarattığı sorunları mantıklı değerlendirmek gerekiyor.

UYARI : Bu sayfada tanıtımı yapılan ICO’larla Coinmoz sitesinin hiçbir bağı yoktur. Coinmoz tarafından ICO’lara yatırım yapmayı düşünen yatırımcılara kendi araştırmalarını yapması tavsiye edilir ve çıkabilecek olası bir mali kayıpta sorumluluk kabul edilmez.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir