Ana Sayfa > Haber > Günün Öne Çıkan ICO’ları : RECORD – MeetCoin – CookUp – FutureWork – Adamant

Günün Öne Çıkan ICO’ları : RECORD – MeetCoin – CookUp – FutureWork – Adamant

Günün Öne Çıkan ICO'ları Hangileri?

Bugün adeta bir ICO patlaması var. Yarın piyasada yerlerini alacak onlarca ICO var. Bunlardan bir çoğu yine finans raporları, yeni ödeme yöntemleri, gizli banka hesapları gibi her gün görmeye alışık olduğumuz uygulamalar. Ancak aralarında çok fazla sayıda işe yarar gibi görünen uygulama da mevcut. Record Foundation, MeetCoin, FutureWork ve Adamant bugün sizlere tanıtacağımız uygulamalar. Bu uygulamalar sanat dünyasından, yardım kuruluşlarına, sosyal ağlardan film sektörüne kadar birçok alanda sorunları çözmeyi hedefliyor.

Her gün belirttiğim gibi yazının başında bu makalenin bir reklam ya da yatırım tavsiyesi olmadığını belirteyim. Burada tanıtılan ICO’lara yatırım yapmak isterseniz detaylı bir şekilde kendi analizlerinizi yapmalısınız. Ya da bir yatırım danışmanı ile görüşebilirsiniz. Şimdi günün seçtiğimiz ICO’larını daha yakından inceleyelim.

Record Farm Müzik Dünyasında Patent Sorununu Ortadan Kaldırmayı Hedefliyor

Record Foundation’ın hazırladığı yeni bir Blockchain uygulaması sayesinde müzik camiası patent sorunundan kurtulabilir. Record Farm, müzisyenlerin bestelerini paylaşabileceği ve insanlarla direk temas halinde olabileceği bir platform. Bu platformda ayrıca sadece müzisyenler değil aynı zamanda müzik dinleyenler ya da yorumda bulunup beğeni gönderenler de kazançlı çıkacak. Record Farm’ın uygulaması da çok kullanışlı. Bütün müzisyenlerin deneyebileceği bir ağ. Platformdan kazanılacak olan coin’ler banka hesabından nakit olarak çekilebiliyor. Ayrıca uyumlu mekanlarda da bu coin’leri kullanmak mümkün. Uygulama Ethereum alt yapısını kullanıyor. Uygulamadan konser biletleri almak bile mümkün.

MeetCoin Arkadaşlık Siteleri ile Blockchain’i Bir Araya Getiriyor

MeetCoin, zaten var olan MeetWee.com sitesinin blok zinciri platformuna evrilmiş hali diyebiliriz. MeetCoin uygulamasında herhangi bir arkadaşlık sitesinde olan bütün özellikler mevcut. Konusunda uzman olan insanların bir yan projesi olarak da anılabilir aslında. Arkadaşlık sitelerinde gezmek isteyen ancak bunun belli olmasını istemeyen insanlar için yeni bir tercih olabilir. Burada geçecek olan para da MeetCoin jetonu tabi ki.

CookUp, Yemek Yapmayı Sevenler için Harika Bir Uygulama

CookUp yemek yapmayı seven ve bu konuda kendine güvenen insanlar için harika bir uygulama sunuyor. Bu uygulama sayesinde kendine mutfakta güvenen insanlar en sevdikleri yemekleri yaparak hem insanlara bu yemeklerin nasıl yapıldığını gösterecek, hem de sipariş geldiğinde bu ürünleri satabilecek.

Bugünlerde birçok insan özellikle instagram uygulamasını kullanarak evde yaptıkları çikolata, pasta, kurabiye gibi ürünleri pazarlamaya çalışıyor. CookUp bu insanlar için de muhteşem bir çözüm olabilir. uygulamanın detaylarını videoda bulabilirsiniz.

FutureWorks Hepimizi Film Yapıcısı Yapmayı Düşünüyor

Bugün çıkacak ICO’lardan bir tanesi de film sektörü ile ilgili. Daha önce TaTaTu, Netflix benzeri bir uygulama ile ortaya çıkmıştı. Şimdi de FutureWorks insanları film yapımcısı yapacak. Uygulamanın özelliği filmler henüz oluşmadan önce karşınıza çıkıyor. Kullanıcılar bir demo ya da sadece senaryo gibi özellikleri sayesinde filmin geleceğini tahmin ediyor ve akıllı sözleşmeler sayesinde bağışlar başlıyor. Bu bağışlar belli bir noktaya ulaştığında film çekilmeye başlanıyor. Filmden elde edilen gelirler de yine bağışların yapıldığı aynı coin cinsinden ortak yapımcılara dönüyor. Aslında çok güzel bir fikir. Bakalım uygulaması da aynı şekilde olabilecek mi?

ADAMANT – Gizli Bir Yazışma Uygulamasına Kimin İhtiyacı Yok Ki?

Adamant blok zinciri platformu ile çalışan Watssup benzeri bir program. Bu uygulamayı değerli kılan özelliği ise yüzde yüz güvenlik sağlaması. merkezsiz bir uygulama olduğu için mesajlar madencilere eşit olarak ve çok küçük parçacıklar halinde gidiyor. Aynı zamanda %51 atak ya da benzeri bir siber saldırıya karşı bütün bu mesajlar öncesinde şifreleniyor. Yani hem şifreleniyor hem dağıtık şekilde paylaştırılıyor. Bakalım piyasada kendisine kalıcı bir yer bulabilecek mi.

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir