Ana Sayfa > Haber > Haftalık Kripto Analizi: Bitcoin BitGo ile Kurumsallaşıyor

Haftalık Kripto Analizi: Bitcoin BitGo ile Kurumsallaşıyor

Haftalık Kripto Analizi: Bitcoin Yavaş Yavaş Kurumsallaşıyor

Uzun zamandır kurumlar kripto para birimlerini benimseme sürecine girmişti. Birkaç yıl içerisinde yavaş yavaş kripto kabullenme süreci daha da hızlandı. Bilindiği üzere, BitGo uzun bir süre önce Güney Dakota Bankacılığı üzerinden “dijital varlıklar” için denetleme çözümleri üretebilmek için izin istemişti. Beklenilen onay sonunda geldi. Kısacası bu, şu anlama geliyor; BitGo Trust Company artık kurumsal müşterileri için özel olarak tasarlanmış güvenli depolama hizmeti verebilecek konuma geliyor.

BitGo Kurumsal Yatırımcılarını Bekliyor

Bu son gelişmelerin ardından şirketin üst düzey yöneticilerinden olan Shahla Ali, yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti: 

“BitGo’nun üst düzey güvenliği en uç noktada tutmasına olanak sağlayan çoklu imza, dijital varlıklar için gayet modern güvenlik önlemleri sunuyor. BitGo bu izni alabilmek için uzun süredir çalışmaya devam ediyordu. Bu gerçekten çok sevindiğimiz bir haber oldu.”

Güney Dakota Bankacılık bölümünden alınan bu onay göz önünde bulundurulduğunda, şirketin kendi bünyesinde hizmet verebilmesi için, 30 günlük bir ön-süreye ihtiyacı var. Yani özetle, platform henüz çalışmaya başlamadı ve ön testlerin gerçekleştirilmesi için bu 30 günlük sürenin de tamamlanması gerekiyor.

Diğer kripto paraların azaltmaya çalıştığı kripto para volatilitesi, depolama çözümleri sayesinde biraz daha azaltılabilir. Çünkü birçok kripto analist, güvenilir depolama çözümleri ile beklenen kurumsal yatırımcının piyasaya çekilebileceğini düşünüyor. Nihayetinde bu durum çoğu kurumun güvenini kazanmaya yetecek ve ardından kurumsal firmaların teker teker bu platformda yerlerini almalarını sağlayacaktır.

BitGo CEO’su Mike Belshe, şu an içinde bulunduğumuz bu sistemin barındırdığı bazı eksikliklerden dolayı kurumların kripto paralarla aralarına mesafe koyduğuna inanıyor. Bu yüzden, sistemdeki eksikliklerin giderilmesi ile birlikte, kurumların da uzun vadede, kripto para dünyasına katılımlarının sağlanması amaçlanıyor.

BitGo ile birlikte aynı sistem eksiklerini gidermek isteyen diğer platformların da amacı aynı. Kurumsal müşterileri kendilerine çekebilmek. BitGo, oluşturduğu bu yeni platform ile kendi alanında oldukça yenilikçi görünüyor. Coinbase ve Gemini gibi platformların da bu tarz iyileştirmeler yapmaya çalıştığı bilinmekte.

Bir diğer önemli proje ise Coinbase, PolyChain Capital ve Circle ile birlikte kripto yenilikçileri grubunu oluşturuyor. Coinbase ekibi projenin amacını şu sözlerle açıkladı:

“Amacımız endüstri için erişilebilir, şeffaf ve demokratik finansal işlemler için artmakta olan küresel talebi karşılayan yenilikçi bir ortam oluşturmak.”

Oldukça iddialı olan bu plan için grup inovasyonu her anlamda mümkün kılmayı hedefliyor.

Winklevos Kardeşler Gemini Dollar’ı Piyasaya Sürdü

Kritpo endüstrisindeki eleştirileri ve tavsiyeleri ile tanınan Winklevoss kardeşler, kendi sahip oldukları ve işlettikleri değişimin ardından, “Gemini Dollar” olarak adlandırdıkları kendi stabil kripto paralarını piyasaya sürdüler. Daha önceki NewsBTC raporuna göre, Ethereum üzerine kurulan Gemini Dollar, Tether, TrueUSD veya herhangi bir ABD Doları odaklı kripto varlığı gibi tek bir ABD doları değerinin doğru bir şekilde temsil edilmesini amaçlayan bir kararlılık sağlayacak.

Winklevoss kardeşlerin New York ile sağlam bağlantılarının bulunmasından dolayı, Gemini Dollar’ı hali hazırda, New York Finansal Hizmetler Departmanından ön onayını bile aldı. Bu güzel adımla beraber bu iki girişimci, eski pazarlarla yeni pazarlar arasındaki boşluğu doldurmayı planlıyorlar. Bu boşluğu kripto para birimiyle doldurmayı hedefleyen girişimcilerin adını, daha çok duyacağız.

Tüm bu olumlu gelişmelerin ışığında, Kripto para dünyasının geleceğinde büyük kurumların olacağını kestirebilmek hiç de zor olmayacaktır.

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir