Ana Sayfa > Haber > HTC’den Kritik Yenilik: Exodus Blockhain Uyumlu Olacak!

HTC’den Kritik Yenilik: Exodus Blockhain Uyumlu Olacak!

HTC'den Kritik Yenilik: Exodus Blockhain Uyumlu Olacak!

Akıllı telefon üreticisi HTC, Dünyanın ilk Blockhain uyumlu cep telefonu Exodus’u duyurdu. Exodus; Bitcoin ve Ethereum ağları da dahil olmak üzere, çoklu blokaj desteğiyle piyasaya sürülecek.

Android işletim sistemine sahip olan telefon, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için özel olarak üretilecek. Exodus, birçok prokol ile uyumlu çalışacak ve kullanıcıların kripto para cüzdanlarına hızlıca ulaşmasını sağlayacak özelliklere sahip olacak.

Exodus’un yapımına direktörlük yapacak olan kişi Vive’nin yaratıcısı Phil Chen. Chen, HTC’nin kripto para ve Blockhain ile alakalı bütün projelerini yönetecek. HTC Exodus’un yüksek güvenlik ve veri koruma standartları sağlayacağı da vurgulanıyor.

Phil Chen Exodus’la ilgili şunları söyledi:

“Sektöre bakacak olursak, iki yönden hareket var. Bir tarafta %100 merkezileştirilen platform şirketleri kullanıcıların tüm ayrıntılarını biliyor. Platform şirketleri daha iyi özelleştirilmiş hizmetler sunarken, diğer taraftan, gizliliklerini daha fazla önemseyen, bilgi ve kimliklerine sahip olmak isteyen kullanıcılar da var. Her gün kullandığımız kişisel cihazların çoğunu, gizlilik konusunda en çok önemseyen kullanıcılarla merkezi olmayan ekosistem üzerinde çalışmak istiyoruz.”

Exodus’un fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Phil Chen ödemelerde kripto para birimlerinin kullanılabileceğini belirtti. Exodus bu yıl sonunda satışa çıkmış olacak.

Blockhain tabanlı işletim sistemi tedarikçisi Sirin Labs, daha önce blockhain tabanlı bir akıllı telefon geliştireceğini duyurmuştu. “Finney” adı verilen cihazın 1000 dolardan satılacağı belirtilmişti. Exodus’un fiyatının ise Finney’e kıyasla ne kadar olacağı ise henüz bilinmiyor.

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir