Ana Sayfa > Haber > Huawei Cihazlar Artık Kripto Para Cüzdanıyla Gelecek

Huawei Cihazlar Artık Kripto Para Cüzdanıyla Gelecek

Huawei cüzdan

Bloomberg haber ajansı tarafından 10 Mayıs itibariyle duyurulan habere göre, ünlü teknoloji şirketi Huawei Technologies Co., kullanıcıları için büyük bir yenilik getirdi. Artık Huawei kullanıcıları AppGallery üzerinden Bitcoin cüzdanlarını cep telefonlarına indirebilecekler.

BTC.com cüzdanları Huawei cihazların AppGallery bölümünden indirilebilecek. BTC.com başkan yardımcısı Alejandro de la Torre konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Huawei cihazların yeni üretimlerinde BTC.com cihazlarda önceden yüklü olarak bulunacak. Huawei cihazlarda daha önce herhangi bir kripto para uygulaması yer almazken, BTC.com uygulaması Huawei için bir ilk olacak.

Çin yetkililerin, Android’in Google Play Mağazasının tamamını ve AppStore’un ise bir kısmını engellemesi sonucu, Çin’de BTC.com gibi kripto para uygulamalarına erişim kısıtlı. Çin hükümeti kripto paralar ile ilgili ciddi önlemler alsada, birçok vatandaş bir şekilde kripto para sahibi olabiliyor. Çin hükümetinin kripto para kısıtlamaları ile ilgili olarak Alejandro de la Torre şu açıklamalarda bulundu:

“Çin pazarına girmek için bu iyi bir fırsat. Uygulama ile nakitsiz ödeme kullanımı, geleneksel bankacılığın eksikliği ve bu yüzden kripto para ödemelerinin bu alana girmesi olumlu bir adım.”

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir