Ana Sayfa > Haber > IBM Blockchain World Wire’ı (BBW) Duyurmaya Hazırlanıyor

IBM Blockchain World Wire’ı (BBW) Duyurmaya Hazırlanıyor

blockchain world wire

IBM bir süredir Blockchain teknolojileri üzerine çalışmalar yapıyordu. Şirket, Stellar protokolünde çalışan Blockchain World Wire sınır ötesi ödeme platformunu beta sürüm olmaktan çıkarttı. Blockchain World Wire ya da kısa adıyla BWW, sınır ötesi ödemelerin çok daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacak.

Platform sınır ötesi transferlerin üç gün kadar sürdüğü göz önünde bulundurulduğu zaman bu transferleri saniyeler içerisinde tamamlayacak. Lansman sayfasına göre birlikte hareket eden iki finansal kuruluş, herhangi iki resmi para birimi arasında köprü olması için Stable Coin, dijital para birimi ya da dijital varlıkları kullanmayı kabul edecek. Kuruluşlar mevcut ödeme sistemlerini World Wire API’lerine bağlayarak ilk resmi para birimini söz konusu varlıklara dönüştürecekler. İlk dönüşümü tamamlanan varlıklar aynı anda ikinci resmi para birimine dönüştürülecek ve işlem tamamlanmış olacak. Bu süreçte tüm transfer detayları değişmez Blockchain üzerine kaydedilecek. 

“Çözüm yöntemimiz transferlerin gerçekleşmesi için dijital varlıkları kullanıyor. Taraflar arasında değiş tokuş yapılan bir değer deposu işlevi görüyor. Aynı zaman yöntem ödeme talimatı mesajlarını da entegre ediyor. Bu çözüm kişilerin varlıklarını düşük ücretler karşılığında, geleneksel bankacılık sistemi hızında transfer edebilmelerine imkan sunuyor.”

2017 yılının Ekim ayında IBM, Stellar ve finansal hizmetler şirketi KlickEx Group ile kürsel ve sınır ötesi ödemeleri daha hızlı yapmak için tasarlanan bir bankacılık çözümü üzerinde ortaklık yaptığını açıkladı. Söz konusu ortaklık Pasifik Adaları, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere’de 12 farklı para birimi ile denemeler yaptığını duyurduğu zaman Steallar tarafından paranın transfer yöntemini değiştirmesi potansiyeli ile övgüler aldı. 

Blockchain World Wire (BWW), Ripple gibi aracıları ve uluslararası ödemelere ek maliyetler katan banka işlemlerini aradan çıkarmak isteyen diğer Blockchain ödeme ağları ile rekabet edecek. Duyumlara göre IBM söz konusu ödeme platformunu önümüzdeki ekim ayında SWIFT operasyonları konferasında duyurmayı planlıyor. 

BlockchainTechnology-News

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir