Ana Sayfa > Haber > İngiltere Şirketi Bitcoin Ticari Markasını Aldı

İngiltere Şirketi Bitcoin Ticari Markasını Aldı

İngiltere Şirketi Bitcoin Ticari Markasını Aldı

Bir İngiliz şirket, Bitcoin ticari markasını satın aldı ve Bitcoin temalı gömlek satan küçük bir işletmeye karşı, dava açacağını söyledi.

İşletme sahibi 25 Mayıs’ta, İngiliz şirket tarafından gelen yazıyı paylaştı. Uyarı yazısında İngiliz şirket, tişört işletmesinin tüm Bitcoin temalı ürünlerini mağazasından kaldırmasını, bu markanın ticari sahibi olarak istediğini belirtti. Bunun yapılmaması durumunda ise marka sahibi olarak dava açacağını belirtti.

İşletme sahibi ise, bu duruma ilk başta inanmadığını belirtti. Bunun nedeninin ise Bitcoin ve Bitcoin markasının kamusal alan olduğu ve ABD’deki benzer bir ticari marka uygulaması yüzünden başarısız olduğu için aynı durumun yaşanacağını düşündüğünü belirtti. Ancak kısa bir süre sonra işletme sahibine, ABC IPHoldings South West LLC adlı bir şirketin, Bitcoin için ticari marka hakkı elde ettiğini öğrendiğini söyledi. Aynı şirketin Westworld adlı markayada ticari hak başvurusunda bulunduğu kaydedildi.

İngiliz şirketin gerçekten dava açıp açmayacağını bilemediğini söyleyen işletme sahibi, şirketle nasıl iletişime gireceği konusunda çalışmalara başladı.

CCN’e göre, bir şirketin böyle bir markayı, ticari bir marka haline başarılı bir şekilde getirmesi ise oldukça şaşırtıcı olarak karşılandı.

CCN

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir