Ana Sayfa > Haber > İnsan Yapımı Yüzen Pasifik Adalarında, Kripto Ütopyası Kuruluyor

İnsan Yapımı Yüzen Pasifik Adalarında, Kripto Ütopyası Kuruluyor

İnsan Yapımı Yüzen Pasifik Adalarında, Kripto Ütopyası Kuruluyor

Yaşadığı ülkenin yoğun iş ve para politikalarından sıkılanlar için, kendi hükümetine sahip ve kripto para birimi kullanılan bir ada oluşturuluyor. Blue Frontiers’in açıkladığı proje ile okyanus adalarında Seasteading topluluğu oluşturulacak.

Başlangıçta Blue Frontiers ve Seasteading 300’den fazla evi destekleyecek ve kendi hükümet ve para birimine sahip insan yapımı adalar yaratacak.

Okyanuslar, kirli bir gezegenin ve çevreye zarar veren politikaların çözümü olarak görülüyor. Kripto para birimi, etkili ve fiziksel olmayan bir ütopya üreticileri için ilk tercih edilen para birimine dönüşüyor.

Blue Frontier’in internet sitesinde yayınlanan duyuru şu şekilde:

“Misyonumuz, Seasteading hareketinin uzun vadeli büyümesini ilerletmektir. Şu anki odaklandığımız nokta kritik mühendislik, hukuki ve ticari zorlukları araştırarak, kamuoyunu bilinçlendirmek ve temel bir Seasteading topluluğu oluşturacak ilk oluşuma sahip olmaktır.”

Proje başlangıç noktası olarak Polinezya Adaları seçildi. Blue Frontiers’teki bir araştırmacı olan Nathalie Mezza-Garcia, Polinezya Adaları hakkında CNBC ile konuştu.

“Polinezya Adaları için bu projenin bir önemi var. Burası, toprağın mercanlara yaslandığı ve yükselen deniz seviyelerinin ortadan kalktığı bir bölge. Bu ilk adanın nasıl çalıştığını görebildiğimiz zaman, adalar ev sahipliği yapmayı planlayan bir oluşum olacak” dedi.

İlk proje, gelecekteki yüzen sistemler için bir test alanı niteliğinde olacak. Blue Frontiers, sermayeyi yükseltmek için de bir ICO başlattı. Blue Frontiers, ekosistemini genişletmek, SeaZones ve Seasteads oluşturmak için satış gelirlerini kullanmayı planlıyor. Bunun dışında sadece ürün ve hizmetler için Varyon’u (VAR) kabul edeceğini açıkladı.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir