Ana Sayfa > Haber > IOTA Trinity Güncellemesinde Hangi Özellikler Olacak

IOTA Trinity Güncellemesinde Hangi Özellikler Olacak

IOTA Trinity Güncellemesinde Hangi Özellikler Olacak

IOTA, yeni oluşturduğu Trinity mobil cüzdan için dev bir ekip çalışması sonucu oluşturduğu yeni güncellemeyi duyurdu. Trinity Mobile şu anda mevcut platformu beta sürümünde kullanan 20.000’den fazla kullanıcıya hitap ediyor.

Güncellemenin arkasındaki geliştiriciler, yeni gelişmeler sonucu daha az hata tespit edildiğini ve güncelleme sonucu bir çok yeni özelliğin de hayata geçirileceğini bildirdi. Piyasada yerini almaya yaklaşan bu yeni sürümde hayata geçirilecek olan güncellemeler şu şekilde:

Snapshot transition (Anlık Geçiş): Anlık geçiş özelliği, adresleri tek tek ekleyerek kullanıcının hata aldığı durumlarda, kaldığı yerden devam etmesine olanak sağlayacak. Eklenecek adresler için bir ilerleme çubuğu olacak.

İşlem Depolama: Trinity yeni sürümde artık işlemler için imzalı veri girişlerini saklayacak ve böylece olası bir ağ kesintisi durumunda veri kaybı yaşama riskinizi sıfıra indirecek. İşlemlerinizi tekrar baştan başlamanıza gerek kalmadan tekrar görüntüleyebileceksiniz. Bu süreç sizi olabilecek bir siber korsan saldırısına karşı da güvence altına alacak.

Sayfa Alma: İşlevler olabildiğince iyi sonuç verecek şekilde geliştirildi ve en fazla talep edilen işlem olan QR kod ile işlem yapma özelliği getirildi.

Trinity Güncellemesi ile İşlemleriniz Artık Çok Daha Hızlı

Performans: Proof of Work ( İş Kanıtı ) bir hayli yavaş çalışmanıza neden olabilir ve özellikle de Android sistemlerin performansını diğer cihazlara göre daha fazla etkileyebilir. Eş zamanlılık ile daha fazla işlemde Proof of Work’de artık herhangi bir performans sorunu yaşama ihtimaliniz en az dereceye kadar düşürülmüştür. Yani artık işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirme şansınız var.

Güncellenen cüzdan, şifreli dosyalar ve QR kodlar gibi adresinizi güvende tutacak bir çok güvenlik aşaması içeriyor:

SeedVault: SeedVolut seed işlemleriniz için parola korumalı bir KeePass dosyasıdır (.kdbx). Parola ile şifrelenmiş seed işlemleri için depolama uygulamalarını önemli oranda arttıracaktır. Şifelenmemiş bir ortamda saklamak taktir edersiniz ki olası riskleri daha da arttırır.

Şifre Korumalı QR Kodu: Kendi cüzdanınızı saklamak bir seed işlemi yapmak için iyi bir yoldur. QR kod ile şifrelenmiş bir cüzdan hackerlar için işe yaramaz bir hal alır ve dolayısıyla sizi her türlü riske karşı korur.

Şifre Kapasitesi ve Gücü: Şifre için tek kısıtlama olarak 11 karakter sınırını aşıyor olması gerektiğini söyleyebiliriz. 11 karakteri aşan, yeterince güçlü bir şifreyi gönlünüzce oluşturabilirsiniz.

IOTA’nın Trinity Desktop uygulaması da yeni gelişmeler için çalışmalarına devam ediyor. Şu an kendi alfa aşamasında, sorunları tespit etmek ve hataları düzeltmek amacıyla 500’den fazla üyesiyle birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Trinity Desktop’un çok yakın bir tarihte alfa aşamasından beta aşamasına geçişi gerçekleşecek gibi görünüyor.

Trinity Mobile ekibi ise yeni sürümün dev bir ekip çalışması sonucu hazır olduğunu ve kullanıcılarla buluşacağı günü beklediğini belirtti. Ancak yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz net bir tarih paylaşımı yapılmadı.

coindoo

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir