Ana Sayfa > Haber > IOTA ve Alman Otomobil Devi Porsche Ortaklığa Hazırlanıyor

IOTA ve Alman Otomobil Devi Porsche Ortaklığa Hazırlanıyor

Porshe Akıllı Teknoloji İçin IOTA'ya Düğümlendi

IOTA (MIOTA) bu hafta fırtınalı bir dönemi geride bıraktı. 30 Nisan’da Tron (TRX) ve Neo (NEO), coinmarketcap.com’daki yerlerini aldı ve bu tarihten sonra IOTA kısa süreli bir dalgalanma yaşadı. Piyasada dokuz numaraya gerileyen IOTA şu anda 6.033 Milyar Dolar hacme sahip ve 2,17$’dan işlem görüyor.

Daha önce Microsoft, Fujitsu ve Samsung gibi dev şirketlerle ortaklık anlaşması yapan IOTA şimdi de yeni bir ivme kazanmak için Alman otomobil markası Porsche ile anlaşma yapmaya hazırlanıyor.

IOTA ve Alman markası arasında gerçekleşecek olan projenin ismi de açıklandı, Program 4! IOTA ve Porsche ortaklığının doğmasına da başka bir Alman şirketi olan Autobahn vesile olmuş ve daha önce IOTA ile çalışmaya başlayan Autobahn, Porsche ile IOTA’yı bir araya getirmiş.

Autobahn, IOTA ile akıllı otomobiller için anlaşmaya varan ilk teknoloji firması olma özelliğini taşıyor. Autobahn ve IOTA’nın geliştirmeye başladıkları yeni teknolojiler, gelecekteki araçların daha akıllı olmasını ve akıllı araçların sokaklardaki yerini almalarını sağlayacak.

5 Mayıs tarihinde IOTAnews tarafından twitter üzerinden yapılan bir açıklamada şöyle bir anons yapıldı;

“@PorscheLab, @StartupAutobahn Projesinde @iotatoken ve @Porsche ile çalışmak için gün sayıyor. #StartupAutobahn, #SilikonVadisi’nin ve en iyi Alman mühendisliğinin uzmanlarını ve yenilikçi teknolojileri yaratan şirketleri bir araya getiren bir platformdur. #Porshe #IOTA”

IOTA, ağındaki tüm aygıtları IOTA düğümleri ile bağlamayı amaçlayan yeni nesil bir platformdur. Arşiv defteri, blok halinde gruplanmış ve ardışık zincirlerde saklanan işlemlerden oluşmaz. Defter, birbirine düğümlenen bireysel işlemlerin bir akışıdır. IOTA, güvenli ve dağıtılmış, merkezi olmayan ve izinsiz ortamlarda, veri ve para defteri defterlerinin dağıtımını ve senkronizasyonunu sağlar.

Bu düğüm, her şeyden önce, yeni ayrıcalıklı ekonomilerin gelişmesine katkıda bulunmak için makineleri ve insanları güçlendirecek olan Esas İnternet’in eksik yanıdır denilebilir.

Ethereumworldnews

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir